به گزارش خبرنگار صبح توس؛ حجت الاسلام اسدالله اسدی، نماینده ولی فقیه در هلال احمر استان خراسان رضوی در مراسم بزرگداشت سالروز حماسه ۹ دی که در مسجد جامع شهر جغتای برگزار شد، اظهار داشت: مشکلات معیشتی طبقه پایین جامعه را تحت فشار قرار داده است، و گرانی به مایحتاج حداقلی مردم رسیده است.

حجت الاسلام اسدی افزود: ۴۰ سال است که مردم به عشق نظام، به عشق ولایت و شهدا، انواع سختی را تحمل کرده اند اما تحمل گرانی ها و مشکلات معیشتی و اقتصادی ناشی از افزایش حامل های انرژی و بنزین را نمی توانند تحمل کنند.

وی گفت: اگر پول نیست که برای همه نباشد نه اینکه عده ای میلیاردی ریخت و پاش کنند و عده ای دیگر به حداقل های یک زندگی عادی محتاج باشند.

نماینده ولی فقیه در هلال احمر خراسان رضوی با اشاره به فرمایشی از امام راحل(ره) در رابطه با رسیدگی به معیشت مردم، تشریح کرد: امام خمینی(ره) با هشدار به مسولان نظام فرمودند: بترسید از روزی که وضع مسولان خوب باشد و رعیت در حال و روز خوبی نداشته باشد.

حجت الاسلا اسدی خاطرنشان کرد:  رهبر معظم انقلاب نیز بارها به مسولان انزار داده اند که از بیت المال صیانت شود و حقوق های نجومی و غیر قانونی به خزانه بیت المال برگردانده شود، اما کوتاهی شده است در حالی که مشاهده می شود در شهر مشهد جوانی با مدرک لیسانس با حقوق ۵۰۰ هزار تومانی برای یک شرکت تشریفاتی کار می کند و نمی تواند حداقل های یک زندگی مشترک را تامین نماید.

حواسمان به دشمن باشد

وی یادآور شد: اعتراض به وضع موجود حق مردم است، اما باید حواسمان باشد که دشمن در میان صفوف انتقادهای مردمی نفوذ نکند و از طرفی دیگر مسولان دولتی و رئیس جمهور صدای مردم را بشنوند و به داد آنها برسند.

نماینده ولی فقیه در هلال امر خراسان رضوی در ادامه اظهار داشت: فراموش نکنیم که مردم ولی نعمت این نظام هستند و مسولان در حایگاه نوکر مردم هستند و از این رو بدون معطلی باید به درد مردم رسیدگی شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فتنه ۸۸ اظهار گفت: آنهایی که در آن روزها شعار نه غزه نه لبنان سر میدادند، بگویند چند شهید برای دفاع از میهن اسلامی تقدیم کرده اند، چند شهید برای زمین گیر کردن داعش، این دشمن قسم خورده انقلاب و ایران در خارج از مرزها تقدیم اسلام کرده اند؟ اینها برای ایران نگران نیستند، نگران جیبهای خودشان هستند، در صدد شاد کردن اربابان آمریکایی و اسرائیلی خود بوده و هستند، دروغ می گویند و هوچی گری هایشان برای درد مردم نیست.

انتهای پیام/