به گزارش صبح توس؛ لحظاتی قبل جمع کثیری ازمردم غیرتمند مشهدی همچون سال‌های گذشته در سالروز حماسه غرور آفرین 9 دی ماه به میدان شهدا آمدند تا بار دیگر با رهبرشان تجدید بیعت کنند.

 

در حال حاضر مردم با سر دادن شعارهای «یاد امام خمینی پاینده باید»، «ما ذوالفقار حیدریم، فدائیان رهبریم» و در دست داشتن پلاردهایی نظر «مرگ بر آمریکا»، «مرگ بر فتنه‌گر» و «مرگ بر انگلیس» به سمت حرم مطهر رضوی در حال حرکت هستند.

 

به گزارش خبرنگار میدانی صبح توس هم اینک عرصه میدان شهدا مملو از جمعیت مردمی است که با بصیرت و هوشیاری خود به صحنه آمده‌اند تا مشتی بر دهان یاوگویان نظام بکوبند و اعلام کنند تحت هر شرایطی با این نظام و رهبرشان خواهند بود و نخواهند گذاشت خون شهدای انقلاب ودفاع مقدس پایمال شود.

 

مردم آمده‌اند تا بگویند پس از گذشت هشت سال از فتنه 88 هنوز مشکلاتی را که فتنه گران و سران داخلی و خارجی آنان برای نظام و مردم ایجاد کردند را نه تنها فراموش نکردند که چون گذشته اقدام آنان را محکوم می‌کنند.

 

رشیدیان، استاندار، سردار یعقوبعلی نظری، فرمانده سپاه امام رضا(ع)، آیت الله سید احمد علم الهدی، امام جمعه مشهد مقدس، معاون تبلیغات و ارتباطات اسلامی آستان قدس رضوی، رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس و رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی از جمله شخصیت‌های حاضر در میدان هستند.

 

مردم مشهد با در دست داشتن پلاردهایی همچون «کسانی که بدنبال رفع حصر هستند، خودشان فتنه گرند» و «هر چند از وضعیت اقتصادی گله مند هستیم؛ اما پای انقلاب ایستاده‌ایم» همچون هشت سال گذشته ای که در راهپیمایی عظیم 9 دی و همچون 39 سالی که در راهپیمایی عظیم 22 بهمن شرکت کرده‌اند، آمده‌اند تا واکنشی هوشیارانه به لجن پراکنی‌های ضدانقلاب و استکبار جهانی نشان دهد.

 

در حال حاضر بخشی از جمعیت با سر دادن شعار «آمریکا در چه فکریه، ایران پر از بسیجیه» به حرم مطهر رضوی رسیده؛ اما بخش عظیمی از آنان همچنان در راه هستند.

 

بر اساس مشاهدات میدانی خبرنگار «صبح توس» خیابان شیرازی مشهد مملو از جمعیت مردم انقلابی و همیشه در صحنه مشهد مقدس است.

 

لازم به ذکر است که آیت الله علم الهدی، خطیب جمعه مشهد و علیرضا رشیدیان، استاندار خراسان رضوی در حال نزدیک شدن به حرم امام هشتم(ع) هستند.

 

 

گفتنی است؛ ادامه مراسم 9 دی ماه، روز بصیرت و هوشیاری در حرم مطهر رضوی برگزار خواهد شد که سخنران این مراسم حجت الاسلام پناهیان و مداح میثم مطیعی خواهد بود.

 

تا لحضاتی دیگر طبق اعلام بلند گوهای حاضر در میان جمعیت سخنرانی و مداحی خواهند کرد.

جمعیت همچنان در میان راه است و به حرم امام مهربانی‌ها نرسیده است.

 

حضور در صحنه مردم ضامن تداوم نظام است

 

علیرضا رشیدیان در حاشیه این مراسم با حضور در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ملت ایران همواره در تمامی صحنه‌های انقلاب اسلامی حضور چشمگیر داشته، دارد و خواهد داشت.

 

استاندار خراسان رضوی این حضور ملت ایران را ضامن پیروزی و تداوم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران دانست و ادامه داد: ملت ایران نشان دادند که پای آرمان‌های متعالی انقلاب اسلامی ایستاده و مشکلاتی در برخی حوزه‌های اقتصادی و معیشتی نمی‌تواند دست مایه‌ای برای سوء استفاده دشمنان قرار گیرد.

 

وی ضمن اشاره به این مطلب که ما یک خانواده‌ایم و خانواده قطعاً می‌تواند مسائل و مشکلات خود را در درون خانواده خود تدبیر و مدیریت کند، ابراز کرد: حضور مردم خراسان‌رضوی همراه با سایر ملت ایران، جواب دندان شکنی به بدخواهان نظام مقدس اسلامی است که فکر کردند مسائل و مشکلات داخلی می‌تواند زمینه‌ای برای حضور مجدد تفکرات انحرافی و ضد انقلابی در کشور باشد. 

 

دشمنان فتنه می‌کنند تا روند پیروزی ایران را کُند کنند

 

در ادامه مراسم حجت الاسلام پناهیان در جمع مردم مشهد در صحن جامع رضوی حرم مطهر رضوی(ع)، گفت: چطور می‌توان این مردم را به عقب برگرداند، امکان ندارد دشمنان ما بتوانند پروژه فروپاشی از دورن را برای ما رقم بزنند.

 

این سخنران مذهبی با تاکید بر ای نکته که دشمنان ما ناامید شده‌اند، ادامه داد: در روزگاری پیامبر گرامی اسلام فرمودند «از فتنه‌های در آخرالزمان بدتان نیاید؛ فتنه منافقین را نابود می‌کند» همچنین از امام صادق(ع) نقل شده که «فتنه را در آخرالزمان به سرعت باعث نابودی دشمنان می‌شود».

 

وی بیان داشت: در چند سال گذشته برخی ادعا می‌کردند که ایران از دولتی حمایت می‌کنید که مردمش را می‌کشد(!)؛ اما امروز هیچ فردی نمی‌تواند این ادعا را مطرح کند و تمامی آنان امروز شمرنده هستند.

 

حجت الاسلام پناهیان با تاکید بر این موضوع که امروز هر فردی هر حرف نادرستی بزند، به سرعت رسوا می‌شود، تصریح کرد: همین سرعت فاش شدن فتنه‌ها باعث شده دشمنان انقلاب روز به روز ناامیدتر شوند.

 

این سخنران مذهبی در خصوص چرایی ایجاد این چنین فتنه‌ها خاطرنشان کرد: آنان خود می‌دانند که شکست خورده‌اند؛ فتنه می‌کنند تا روند پیروزی ما را کُند کنند، فتنه می‌کنند تا روز شکست خود را به تعویق بیاندازند.

 

وی بار دیگر با یادآور این موضوع که دشمنان می‌کوشند تا چند روز بیتشر زنده بمانند، اضافه کرد: دشمن کود خوانده که بتواند مل انقلابات رنگین را در این کشور محقق کند.

 

حجت الاسلام پناهیان تاکید کرد: مژده می‌دهیم که مدل ما صادر و در نهایت منجر به فروپاشی استکبار از درون می‌شود.

 

در این حین مردم مشهد یکپارچه تکبیر گفتند.

 

این سخنران مذهبی گفت: امروز از اندیشه دفاع از خود گذشتیم و این دشمنان هستند که در لاک دفاعی خود فرو رفته و صدایی از آنان خارج نمی‌شود.

 

وی با اشاره به اینکه مدل انقلاب اسلامی به کل منطقه صادر و آنان را از یوغ استکبار نجات داد، ابراز کرد: همین مدل را برای جهانیان ارائه خواهیم کرد و دیری نمی‌پاید که آمریکا شاهد فروپاشی از دورن خواهد بود و این طومار محتومی است که خداوند مقدر کرده است.

 

حجت الاسلام پناهیان تاکید کرد: جنبش وال استریت آتش زیر خاکستر است و با دیوانگی‌های ترامپ این آتش خاموش نمی‌شود.

 

در پایان میثم مطیعی به مداحی پرداخت.

انتهای پیام/