به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام محمدعلی میری ظهر امروز در خطبه نماز جمعه شهرستان مه ولات با اشاره به رحلت حضرت معصومه(س) گفت:حضرت معصومه(س)دارای شخصیت معنوی و ارزنده است و بعد سیاسی و فرهنگی ایشان نیز قابل توجه است.

 

خطیب جمعه مه ولات یادآور شد:حضرت معصومه بیشترین نقش را در طول تاریخ در حرکت مردم برای اثبات حقایق الهی داشته و انقلاب اسلامی ایران که منشاءآن قم مقدس است مرهون وجود بابرکت ایشان و تربیت یافتگان این مکتب یعنی مراجع عظام تقلید حضرت امام و مقام معظم رهبری می باشد.

 

وی با اشاره به 9 دی سالروز حماسه مردم ایران در سال 1388 روز بصیرت و میثاق امت با ولایت است اظهار داشت:حماسه 9 دی اوج بصیرت یک ملت است و از این جهت حائز اهمیت است که به دنبال کودتای خزنده و خطرناکی می رفت با حمایت و هدایت بیگانگان و تمامیت انقلاب و نظام اسلامی را به مخاطره بیاندازد.

 

میری درک عظمت حماسه 9 دی را در چند نکته خلاصه کرد و افزود: نقش و عوامل موثر در فتنه را باید شناخت و چه کسی آنهارا مدیریت می کند و سرمنشاء اصلی آن سرچشمه فتنه را  کشف و نقش و انگیزه بیگانگان در ایجاد آتش فتنه و شعله ور نمودن آنها در خیابان ها چه بوده است.

 

نماینده ولی فقیه در شهرستان مه ولات گفت: عملکرد برخی از مدیران و مسولان سیاسی جامعه که با سوء تعبیر مدیریت تعدادی از مردم را مایوس و دلسرد کرده و استراتژی دشمنان به ویژه شیطان بزرگ آمریکا مبتنی بر ایجاد شکاف بین رهبری و دوگانگی میان مردم می باشد.

 

وی با اشاره به فرمایشات رهبری در خصوص فتنه 88 یادآورشد: اگر اقدامات و هشدار های به موقع معظم له نبود به اعتراف دوست و دشمن شرایط به گونه ای دیگر رقم می خورد و اگر حضور مردم در حماسه 9 دی و با شکست عوامل فتنه گران نمی بود معلوم نبود چه برسر نظام ،انقلاب ،امنیت و اقتدار مردم و کشور می آمد.

 

میری کودتای فتنه 88 را خطرناک توصیف کرد و ادامه داد: اگر حضور چشمگیر مردم، اتحاد و انسجام آحاد مردم انقلابی ارزش گرا و سخنان حکیمانه رهبری نبود عبور از این فتنه به سادگی میسر نمی شد.

 

امام جمعه مه ولات به گزیده ای از فرمایشات رهبری در دیدار با اعضای شورا های هماهنگی سرتاسر کشور اشاره کرد و افزود: در جنگ باید حدس بزنید دشمن می خواهد چه کار کند که امروز حدس زدن نیاز ندارد، بلکه دشمن هزاران توپخانه دروغ پردازی به سمت این ملت مشغول به شلیک هستند.

 

حجت الاسلام  میری باتوجه به نامه و در خواست های زیادی از طرف مردم به دفتر ستاد نماز جمعه می رسد و خطاب به مسولان شهرستان خاطرنشان کرد: نامه هایی زیادی از طرف مردم در خصوص مشکلات شهرستان به ما ارجاع داده می شود مسولان شهرستان در صدد رفع مشکلات و سختی های شهروندان تلاش نمایند.  

 

 

   انتهای پیام/