به گزارش صبح توس؛ با توجه به در پیش بودن نهم دی‌ماه و بررسی ابعاد بصیرت افزایی در برابر نقشه‌های دشمن این پایگاه خبری به گفتگویی تفصیلی با ستار هدایت خواه نماینده سابق مجلس و معاون پارلمانی سازمان بسیج مستضعفین پرداخته است.


صبح توس: به نظر شما چرا جمهوری اسلامی حصر را مجازات فتنه گران برگزیده است؟

هدایت خواه: در تبیین چرایی حصر و انتخاب این مجازات برای فتنه گران در ابتدا باید دانست که سران فتنه دست به مجموعه‌ای از اقداماتی زدند که کشور را دچار آشوب و اغتشاش کردند اما بااین‌حال جمهوری اسلامی با این‌ها بارحمت و مروت برخورد کرده است و تقریباً قریب به 20 ماه با آن‌ها مدارا کرد اما این‌ها متأسفانه از رفعت و رحمت جمهوری اسلامی سو استفاده کرده و به اقدامات خود ادامه دادند تا این‌که بعد از راهپیمایی 22 بهمن سال 89 این‌ها خود را مخالف حمایت از بیداری اسلامی منطقه خواندند و به دنبال آشوب و فتنه دیگری بودند.

 

آتش فتنه گران در 9دی خاموش شد

در همین زمان بود که شورای عالی امنیت ملی این موضوع را بررسی کرده و دیدند که اقدامات کنونی آن‌ها در حال زمینه‌سازی برای یک فتنه دیگر می‌شود که البته مردم آتش فتنه‌های قبلی آن‌ها را در نهم دی‌ماه با حضور میلیونی درصحنه و درواقع در کف میدان آتش آن فتنه را خاموش کرده بودند اما این‌ها همچنان در حال دو به هم زنی و پیشبرد اهداف شوم خود بودند، لذا زمانی که جمهوری اسلامی متوجه این شد که رحم و مروت دیگر نمی‌تواند پاسخگوی فعالیت‌های آنان باشد و با حمایت‌های داخلی و خارجی می‌خواستند امنیت مردم را سلب کنند که جمهوری اسلامی مقابل آن‌ها ایستاد.

شورای عالی امنیت ملی که رئیس‌جمهور و روسای دو قوا و مقامات کشوری، لشکری و قضایی هم در آنجا حاضر هستند، این‌ها را طبق نظر قانون اساسی و روش‌های معمول برخوردهای این‌گونه در جمهوری اسلامی دستور حصر این‌ها را دادند زیرا همان‌طور که عرض کردم این‌ها به دنبال فتنه دیگری بودند و فتنه دیگر نیز خسارت‌ها و مشکلات بسیار سنگین و جبران‌ناپذیری را عاید جمهوری اسلامی می‌نمود.

صبح توس: چرا مانند بقیه مجرمین علیه امنیت ملی، پرونده این‌ها مستقیم به قوه قضائیه نرفت؟

هدایت خواه: شورای عالی امنیت ملی این تصمیم را گرفته است و قاعدتاً این شورا مسئول تصمیم‌گیری امور مهم امنیتی کشور است زیرا همان‌طور که می‌دانید فتنه سال 88 یک آشوب ظاهری نبود بلکه یک اقدام بسیار سنگین و ساماندهی شده توسط دشمنان داخلی و خارجی بود که توسط شورای عالی امنیت ملی بایستی بررسی می‌شد، البته شورای عالی امنیت ملی نیز هرگاه این نیاز را احساس کند این تصمیم را خواهد گرفت و حکم آن‌ها را به دادگاه برای بررسی و حکم قطعی به دادگاه می‌فرستد.

به نظر من شاید یکی از دلایل این بوده است که ما موارد مشابهی را داشتیم که این‌ها قبل از این‌که بخواهند در محکمه‌ای تنبیه شوند در افکار عمومی محکوم شوند و از طرف دیگر همواره بنای جمهوری اسلامی بر این بوده است که تا می‌تواند با آن‌ها مدارا کند تا شاید برگردند و جبران کنند و اظهار ندامت در برابر ملت داشته باشند که البته به نظر من همان بیست ماه سکوت و عدم مجازات این‌ها برایشان کافی بود و باید در همان زمان مجازات می‌شدند.

 

اعدام، مجازات اصلی فتنه گران


البته مهم‌ترین نکته در انتخاب مجازات به‌صورت حصر این است که جامعه از تشنج به دور باشد و مردم در امنیت و آرامش سپری کنند زیرا حکم اصلی‌این‌ها که اعدام است می‌تواند در دل خود آشوب و فتنه دیگری داشته باشد لذا جمهوری اسلامی به حصر بسنده کرده است.اما اگر زمانی تصمیم جمهوری اسلامی بر این باشد که فتنه گران باید مجازات شوند حتماً این اقدام در اسرع وقت صورت خواهد گرفت.


صبح توس: علت اصلی و پنهانی آشوب‌های سال 88 چیست؟

 

هدایت خواه: اقدامات سال 88 برنامه‌ریزی‌شده از سوی غرب با قدمتی نزدیک به 20 سال است که بعد از ناتوانی‌های غرب در جنگ تحمیلی به دنبال براندازی نرم جمهوری اسلامی رفتند و در این راه نیز تا حدودی موفق بودند.

 

ما به فرض محال می‌گوییم فتنه سال 88 به گردن سران فتنه نیست اما این سؤال پیش می‌آید که چه کسانی در همان سال به خیابان ریختند و به‌جای اعتراض قانونی سراغ آشوب و کشتار نیروهای نظامی، تخریب اموال عمومی و برهم ریختن نظم عمومی جامعه رفتند؟ اینجا دیگر محل اشکالی است که واقعاً سران اصلاحات سکوت اختیار می‌کنند و حرفی برای گفتن ندارند زیرا سران فتنه و حامیان انتخاباتی آن‌ها در همان ایام در خیابان‌های تهران و مشهد و اصفهان و شیراز و تبریز شعار براندازی حکومت سر می‌دادند. این طراحی‌ها برای آشوب هم البته از سال 85 به‌طور آشکارتر کلید خورد.

 

در همان سال سران فتنه یک فعالیت جمعی را آغاز می‌کنند و آن‌ها مانیفست براندازی نرم جمهوری اسلامی را در آن جمعیت که طبق اعلام معاونت وزارت اطلاعات وقت پنجشنبه‌ها در مکانی جمع می‌شدند و این طراحی‌ها را برای براندازی جمهوری اسلامی برای انتخابات بعدی انجام می‌دادند. در آن جمع اصول براندازی نرم با کمک متفکران و تئوریسین‌های غربی و حتی صهیونیستی صورت می‌گیرد و دو سال مانده به انتخابات به‌صورت شدیدتر و به‌صورت ارتباط با خارج از کشور مانند ملاقات آقای محمد خاتمی با جورج سوروس، حضور برخی از عناصر اطلاعاتی در داخل کشور و آموزش‌هایی که به خبرنگاران در کشور امارات و هلند انجام می‌شود.

 

اما چگونه می‌توان همه این اقدامات را نادیده بگیریم و به جمله‌ای از رئیس محترم قوه قضائیه که تحریف هم شد اکتفا کرد و ریشه اصلی فتنه را شخص دیگری دانست؟

 

صبح توس: همواره پس از فتنه، خصوصاً اخیراً عده‌ای به دنبال رفع گام‌به‌گام رفع حصر هستند، این افراد از رفع حصر چه سودی می‌برند؟

 

هدایت خواه: این‌ها ازیک‌طرف به دنبال جلب آرای برخی از افراد هستند زیرا وعده‌هایی به حامیان خود دادند و به دنبال عمل به این وعده‌ها هستند تا رأی خود را به این صورت تثبیت کنند و از طرفی برخی از این افراد قرابت فکری با جریان فتنه دارند و بر این اساس به دنبال این هستند که حصر هم رفع بشود تا در مظان اتهام قرار نداشته باشند؛ نکته بعد هم عده‌ای به دنبال تطهیر جریان فتنه هستند و می‌خواهند بگویند اصلاً در سال 88 فتنه‌ای رخ نداده و اگر هم اتفاقی افتاده است باید از بین رفته و از ذهن‌ها خارج شود.

 

اما باید بدانند که فتنه همچنان ادامه دارد وعده‌ی کثیری از مردم به دنبال اجرای حکم اصلی ‌این‌ها هستند اما واقعاً جای سؤال دارد که مسئولین اجرایی کشور تمام مشکلات کشور را حل کرده‌اند و تنها مشکل کنونی کشور رفع حصر است؟ آیا مردم مشکل رفع حصر دارند یا مشکل معیشت؟ آیا اولویت کنونی کشور مسائل اقتصادی و فرهنگی است یا مسئله سیاسی رفع و حصر آزادی فتنه گران؟ لذا مسئولین اجرایی کشور به‌جای سیاسی بازی باید به دنبال رفع مشکلات مردم باشند.

 

انتهای پیام/