به گزارش صبح توس؛ مجتبی شاکری ظهر امروز در دیدار با آموزشیاران نهضت سواد آموزی ضمن تبریک هفته نهضت سواد آموزی اظهار داشت: آموزشیاران نهضت سواد آموزی نیز در خط مقدم تعلیم و تربیت قرار دارند.

وی با بیان اینکه سواد آموزی ریشه در آموزه های دینی دارد، خاطرنشان کرد: در سال های ابتدای انقلاب اسلامی برای ریشه کردن بی سوادی یک بسیج همگانی نیاز بود که امام راحل نیز دستور تشکیل نهضت سواد آموزی را دادند.

فرماندار خلیل آباد با تأکید بر اینکه آموزشیاران نهضت سواد آموزی با وجود تمام سختی ها نیز در حوزه تعلیم و تربیت ایثار می کنند، تصریح کرد: امنیت شغلی یکی از دغدغه های آموزشیاران نهضت سواد آموزی است و این نیز در اولویت های دولت قرار دارد.

وی با بیان اینکه توجه به حوزه بانوان نیز از جمله رویکردهای دولت است، اذعان کرد: پارلمان مشورتی بانوان نیز در شهرستان تشکیل شده است و آموزشیاران نهضت سواد آموزی می توانند کمک شایانی به این پارلمان داشته باشند.

شاکری با تأکید بر اینکه پایه و اساس خانواده نیز هدف توطئه های دشمن قرار گرفته است، عنوان کرد: فضای مجازی با ورود به اکثر خانواده ها تهدیدی برای آنها شده و یک همت همگانی برای نجات خانواده ها لازم و ضروری است.

وی با بیان اینکه مهارت آموزی، حرفه آموزی و تثبیت با سوادی نیز از جمله اهداف نهضت سواد آموزی است، عنوان کرد: نهضت سواد آموزی می تواند با قشری که در دست دارد نسبت به کاهش آسیب های اجتماعی در زمینه های مختلف تلاش کند.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه داشتن مهارت یک خلأ در حوزه اشتغال شهرستان است ، تشریح کرد: باید در زمینه مهارت آموزی در شهرستان خلیل آباد در همه اقشار تلاش شود و تسهیلات خوبی برای اشتغال افراد دارای مهارت در نظر گرفته شده است.

وی همچنین در پایان خاطرنشان کرد: اگر در زمینه آسیب های اجتماعی بتوانیم یک نفر یا یک خانواده را نجات دهیم قطعاً مؤثر خواهد بود و امیدواریم آموزشیاران نهضت سواد آموزی نیز در این زمینه تلاش خود را به کار گیرند.

انتهای پیام/