به گزارش خبرنگار صبح توس؛ بی مهری های سازمان یافته علیه آثار سینمای ارزشی در آخرین ایستگاه خود روی اثر فاخر سینمایی، موسوم به اشنوگل تمرکز کرده و برای دیده نشدن آن تلاش می کند.

عدم اختصاص سالن های سینمایی به آثاری از قبیل اشنوگل از عمده ترین بی توجهی های سازمان یافته و هدفمندی است که هر ساله شاهد آن هستیم، به گونه ای که اثری بی محتوا همانند خالتور که معیارهایی ضد ارزشی را نیز مزه مزه میکند، توانسته است ۱۴۴ سالن سینمایی را به خود اختصاص دهد، اما فیلمی که شهادت مظلومانه قهرمانان راستین دفاع از وطن، ناموس و خاک ایران را به نمایش میکشد، دستش تنها به ۲۲ سالن سینما می رسد.

اثر سینمایی اشنوگل که به کارگردانی همزمان هادی حاجتمند و علی سلیمانی سرندی و تهیه کنندگی ابراهیم اصغری ساخته شده است، به روایت بخش هایی از اسارت و شهادت ۱۷۵ غواصی می پردازد که در جریان عملیات کربلای ۴ به شهدات رسیدند و اکنون با بی توجهی به بی مهری های مسولان، چشم امید خود را برای رساندن پیام و مضمون فیلم، به جشنواره مردمی عمار دوخته است.

مسولان اکران های مردمی جشنواره عمار فیلم های ارزشمند را به دورترین و محرومترین شهرهای کشور می رسانند تا بتوانند بخشی از کم کاری مدیران به اصطلاح سینمایی کشور را جبران نمایند.

جغتای محروم از کمترین امکانات سینمایی

جغتای را نیز می توان یکی از شهرستان هایی نامید که علی رغم داشتن علاقمندان بسیاری به آثار فاخر سینمایی، از داشتن کمترین امکانات سینمایی، محروم مانده است و ساخت سالن سینما در مرکز این شهرستان، سالهاست که شاهد امروز و فردای مسولان برای تامین منابع مالی مورد نیاز آن می باشد.

سابقه اکران های مردمی جشنواره عمار در این شهرستان گویای استقبال بی نطیر مردم از آثار ارزشمند و فاخری همچون یتیم خانه ایران می باشد.

با وجود تمام محرومیت های سینمایی در شهرستان ۵۰ هزار نفری جغتای، آثار فاخر سینمایی کشورمان توسط فعالان اکران های جشنواره مردمی عمار در این شهرستان به روی پرده می رود.

«اشنوگل» در جغتای روی پرده می رود

اشنوگل یکی از این آثار ارزشمند و خوش ساختی است که قرار است شنبه نهم دی ماه همزمان با سالروز ۹دی در مرکز شهرستان جغتای در سه نوبت و ساعتهای ۱۵:۰۰، ۱۷:۳۰ و ۱۹:۱۵ به روی پرده برود.

در همین رابطه محمد اسماعیل نوروزی دبیر اکران های مردمی جشنواره عمار شهرستان جغتای، با تایید این خبر، به خبرنگار ما گفت: درخواست های مردمی و همچنین سابقه درخشان مردم شهرستان در استقبال از آثار سینمایی ارزشی، باعث شد تا اکران فیلم سینمایی اشنوگل در جغتای نیز کلید بخورد.

نوروزی افزود: قیمت هر بلیط این فیلم ۳ هزار تومان است که تعداد قابل توجهی از آن با وجود ۴ روز مانده تا اکران آن، پیش فروش شده است و به نظر می رسد استقبال از این فیلم نسبت به دیگر آثار اکران شده در جغتای، بیشتر باشد.

شایان ذکر است این فیلم شنبه هفته آینده در سالن ۹ دی شهر جغتای به روی پرده خواهد رفت.

انتهای پیام/