به گزارش صبح توس؛ غلامحسین پلگردی امشب همزمان با نماز مغرب و عشاء با حضور در بین نمازگزاران و بسیجیان مسجد قریشی شهرستان درگز به تشریح ابعاد مختلف فتنه 88 پرداخت و گفت: یوم الله نهم دی روز میثاق امت غیور ایران اسلامی با ولایت است.

 

جانشین ناحیه مقاومت بسیج درگز اظهار کرد: نهضت انقلاب اسلامی که از سال 42 با رهبری های مدبرانه حضرت امام خمینی (ره) شکل گرفت، از همان ابتدا دچار تلاطم ها و امواج مختلفی بود و سنگ اندازی های فراوانی از سمت دشمنان در جهت مقابله با انقلاب انجام می شد ولی به لطف الهی هیچ یک از این اقدامات به ثمر نرسید و انقلاب شکوهمند اسلامی ایران در سال 57 به پیروزی رسید.

 

وی افزود: با پیروزی انقلاب، دشمنان توطئه های خود را علیه این نظام گسترش دادند و با برنامه هایی همچون ترور شخصیت ها و راه اندازی قائله هایی که باعث تفرقه بین ترک و کرد و عرب می شد سعی در براندازی نظام کردند ولی این حرکت هم با شکست مواجه شد.

 

پلگردی با بیان اینکه حرکت بعدی دشمن تحمیل هشت سال جنگ بر ایران بود، تشریح کرد: در زمان جنگ تحمیلی تمام قدرت های دنیا پای صحنه آمدند تا این انقلاب را با شکست مواجه کنند؛ اما باز هم به لطف خدا انقلاب اسلامی ایران پس از هشت سال مقاومت و ایستادگی به پیروزی رسید.

 

جانشین ناحیه مقاومت بسیج درگز ادامه داد: دشمن با اینکه در تمام عرصه ها دچار شکست شده بود ولی دست بردار نبوده و در نهایت با راه اندازی فتنه ننگین 88 سعی در براندازی نظام داشت.

 

وی تصریح کرد: به گفته تاریخ نویسان، این فتنه یکباره و به بهانه تقلب در انتخابات آغاز نشد، بلکه این مساله از مدت های طولانی در اتاق های فکر آمریکا و رژیم صهیونیستی طراحی شده بود، تا آنجا که اظهارات عده ای از سران فتنه حاکی از آن است که در این اتاق فکر، نوع رنگ پارچه ای که توسط اعتراض کنندگان استفاده می شد مشخص شده بود.

 

پلگردی با تاکید بر خسارت بالای وارد شده بر کشور تشریح کرد: در این فتنه یکی از بزرگترین مقدسات ما که بیرق عزاداری امام حسین (ع) است مورد اهانت گرفت، بیت المال مسلمین به غارت برده شد و خسارات مادی و معنوی زیادی به نظام وارد شد که شاید پس از گذشت 8 سال نتوانسته باشیم این خسارات را جبران کنیم.

 

جانشین ناحیه مقاومت بسیج درگز عنوان کرد: هر چند جمهوری اسلامی ایران از آغاز انقلاب با تحریم های دشمن دست و پنجه نرم می کند ولی فتنه 88 سبب شد دشمن فشار تحریم را بر مردم بیشتر کند و با تصویب قطعنامه هایی همچون برجام مسائل هسته ای را کنترل کند.

 

وی با اشاره به اینکه بصیرت بالای رهبر معظم انقلاب و مردم همیشه در صحنه ایران اسلامی سبب شد تمام نقشه های دشمن نقش بر آب شود تصریح کرد: دشمن فکر می کرد با برنامه ریزی های انجام شده به طور حتم در فتنه سبز پیروز خواهد شد ولی نمی دانست این مردم بیدار همیشه در صحنه با حضور حماسی خود، بار دیگر پوزه او را به خاک خواهند مالید.

 

پلگردی در پایان خاطرنشان کرد: اگر با بصیرت در مسیر روشن ولایت قرار گیریم هیچ گاه دچار خطا نخواهیم شد چرا که این انقلاب متعلق به امام زمان (عج) بوده و با عنایات ایشان و هدایت های خردمندانه مقام معظم رهبری در تمام عرصه های سخت روزگار به پیروزی خواهد رسید.

 

انتهای پیام/