به گزارش صبح توس؛ هادی با ادب زرگر امروز در مراسم تودیع و معارفه مدیران بسیج دانشجویی سبزوار با بیان اینکه حضور به موقع مردم در صحنه یکی از ماندگارترین اتفاقات انقلاب در نهم دی ماه 88 را رقم زد، اظهار کرد: با نگاه آسیب شناسانه به اتفاقات سال 88 می توان گفت که عدم اقدام برخی خواص و نخبگان سبب طولانی شدن فتنه شد.

 

وی با بیان اینکه انتخابات پرشور سال 88 که می توانست به واسطه مشارکت بسیار بالا به نقطه اتکاء خدمت رسانی به ملت تبدیل شود با فتنه تبدیل به مقطعی شد که کشور را متحمل هزینه های فراوانی کرد، افزود: فتنه سال 88 کشور را تا لبه پرتگاه برد و این تدبیر رهبر معظم انقلاب بود که نظام جمهوری اسلامی را سرپا نگاه داشت.

 

با ادب با اشاره به اینکه حرکت به موقع و به اندازه قشر نخبگانی و به خصوص دانشجو در کشور سبب پیشگیری ازفتنه های جدید خواهد شد، تاکید کرد: تجهیز دانشجویان به ایمان، بصیرت و معرفت هر روز بیشتر از گذشته می تواند کشور را در برابر فتنه ها بیمه کند.

 

مسئول سازمان بسیج دانشجویی خراسان رضوی در ادامه با بیان اینکه دشمنان همیشه مترصد ضربه زدن به انقلاب و نظام جمهوری اسلامی هستند، عنوان کرد: برای پیشگیری از نقشه های دشمن باید نخبگان کشور به موقع و به اندازه وارد عرصه شده و بصیرت افزایی را در جامعه ترویج کنند.

 

در این مراسم از زحمات علی محمد نصیری تقدیر و محمد علی یاوری به عنوان مسئول جدید بسیج دانشجویی سبزوار معرفی شد.

 

در ادامه این مراسم امین اله مظلوم فرمانده سپاه سبزوار با بیان اینکه مطالبه گری، آرمان‌خواهی و نقادی از ویژگی های یک دانشجو است، اظهارداشت: تشکیل سازمان بسیج دانشجویی تدبیر حضرت امام خمینی(ره) برای مقابله با نفوذ سر سپردگان غرب در دانشگاه بود.

 

وی با اشاره به اینکه چنانچه تشکل‌های دانشجویی به گروه‌ها و اهداف سیاسی وابسته شوند دیگر از استقلال در بین آنها خبری نخواهد بود، تصریح کرد: سر سپردگی و جانبداری از یک جناح خاص سیاسی سبب می شود تا نقد دانشجو اثر گذار نبوده و آرمان خواهی در بین آنها از بین برود.

 

مظلوم در ادامه با بیان اینکه فضای سیاسی درون دانشگاه با سیاسی کاری های بیرون از این فضا متفاوت است، تاکید کرد: در این فضا تشکل های سیاسی مخالف باید در فضایی تعاملی با تعامل و با ادب به نقد یکدیگر پرداخته و از توهین و هوچی گری بپرهیزند.

 

فرمانده سپاه ناحیه سبزوار در ادامه با اشاره به اینکه دشمنان در صدد هستند تا از دانشجویان به عنوان اپوزیسیون نظام نام برده و اعتراض آنها را به عنوان اعتراض به کل نظام جلوه دهند، عنوان کرد: دانشجویان نباید در فضایی اقدام به اعتراض کنند که این زمینه برای نقشه دشمن فراهم شود.

 

وی با اشاره به اینکه سبزوار به واسطه داشتن چندین دانشگاه بزرگ به یکی از شهرهای دانشگاهی در منطقه تبدیل شده است، بیان کرد: باید از این پتانسیل در راستای پیشرفت و توسعه شهر استفاده کرد.

 

انتهای پیام/