سید هادی سید افقهی کارشناس مسائل خاورمیانه در گفت‌وگو با صبح توس؛ اظهار داشت: درجریان فتنه 88 با تحلیل و بررسی قرائن و شواهد، دیدیم  ناوگان تبلیغاتی دشمن در حمایت از فتنه گران بسیج شده  و حتی اتاق مدیریت تبلیغات  تشکیل دادند.

 

وی تصریح کرد: در برخی از مناطق شمال تهران ما شاهد حضور مستقیم برخی رسانه های غربی مانند BBC بودیم واینکه شبکه العربیه به صورت مستقبم بعضی از صحنه های درگیری را پخش می کرد و همچنین رژیم صهیونیستی به صورت علنی از آشوبگران تحت عنوان جوانانی که خواهان آزادی هستند، حمایت می کرد.

 

کارشناس ارشد روابط بین الملل افزود: شیمون پرز رئیس جمهور مرده رژیم صهیونیستی در این خصوص گفته بود: صدا های جدید و آزادی طلبی از زبان جوانان می شنویم و باید فضا را برای آنها مهیا کنیم.

 

سید افقهی ادامه داد: به طور کلی می توان گفت، در جریان فتنه 88، ما شاهد جبهه تبلیغاتی و جنگ روانی غرب و کشورهای عربی مرتجع به عنوان هم پیمانان با جبهه استکبار جهانی به رهبری آمریکا وهمسوئی با آشوبگران بودیم.

 

این کارشناس مسائل خاورمیانه یادآورشد: در بیان دخالت مستقیم و غیر مستقیم جبهه عربی عبری  وغربی در این آشوب  می توان به جمله ای ازبیانات مقام معظم رهبری  اشاره کرد که فرمودند: برخی از آقایون من نمی گویم این ها به صورت مستقیم دستورات دشمن را اجر می کردند، ولیکن وقتی متوجه توطئه شدند چرا عقب نکشیدند و چرا مسیر خودشان را از مسیر فتنه گران و آشوبگران جدا نکردند.

 

وی بیان داشت:  از این بیانات معلوم می شود که این سناریو از بیرون طراحی شده و هدایت می شد ولی پیاده نظامش در داخل کشور بود حالا این پیاده نظام چون در خانه های برخی از این آقایان که به رهبران فتنه 88 یا رهبران جنبش سبز معروف شدند ،از جمله کروبی و موسوی، این ها اگر واقعا وابسته به غرب و وصل به این توطئه جهانی نبودند چرا اعلام برائت نکرده و خطشان را از خط فتنه جدا نکردند.

 

کارشناس ارشد روابط بین الملل افزود: بنابراین روشن است که این  یک طرح براندازی است نه طرح تقلب انتخاباتی، و به قول آقای ابطحی که گفتند بحث نقلب یک کلمه رمز برای ایجاد آشوب بود و چون انتخابات را نبرده بودند دست به این آشوب زدند.

 

سید افقهی تصریح کرد: رهبران فتنه  به طور غیر مستقیم با قواعد دشمن و در مربع دشمن بازی کردند و آنچه دشمن می خواست انجام دادند ،حال چه دانسته و چه نادانسته فرقی به حال ملت نمی کند،چرا که آسیب جدی که به انقلاب زدند.

 

وی ادامه داد: در آن زمان خانم کلینتون گفت که ما تا قبل ابن حوادث، راضی به غنی سازی 20 درصدی اورانیوم ایران بودیم که بالاتر از این نبرد ولی وقتی این آشوب و توطئه را دیدند گفتند ایران باید درصد غنی سازی را پائین تر بیاورد و فتنه گران هم از داخل به آنها مدام سیگنال می دادند، لذا از این منظر می شود گفت که دست دشمن در کار بود و یک عده هم عامدا و عالما و سازمان یافته در جریان فتنه بودند ویک عده هم با اینها بُر خوردند مثل همین آقایانی که به رهبران فتنه معروف شدند و الان در حصر خانگی هستند.

 

کارشناس مسائل خاورمیانه بیان داشت: بعد فتنه 88 که مرحوم هاشمی رفسنجانی از اینها حمایت کرد و گفتند که باید از این آشوبگران دلجویی کرد وتا آخر هم از اینها حمایت می کرد.

 

 

سید افقهی در پایان با اشاره به اینکه فتنه گری دشمن ادامه دارد، گفت: مقام معظم رهبری هنوز در مناسبت های مختلف با اینکه چندین سال از آن جریان می گذرد ،همچنان آن آشوب را یادآور می شوند و می گویند هنوز فتنه تمام نشده و ممکن است در قالب های دیگر و اشکال دیگر، این ها دوباره به میدان بیایند و این نشان می دهد که فتنه تمام نشده و آمریکا دست از طرح براندازی برنداشته  و ما باید همواره گوش به فرمان هشدارهای مقام معظم رهبری باشیم تا اجازه ندهیم دوباره این فتنه تکرار شود و دشمنان چه داخلی و چه خارجی دوباره ما را به بازی بگیرد.

 

انتهای پیام/