سیدمحمدمهدی حسینی‌منش در گفتگو با صبح توس با بیان اینکه فتنه 88، لکه سیاه خیلی کوچکی در صفحه سفید عملکرد نظام بود، اظهار کرد: این فتنه صرف‌نظر از خسارات فراوانی که بر تن نظام و کشور وارد کرد، در برابر عظمت و وسعت نظام اسلامی ایران لکه بسیار ناچیزی است.

 

رئیس شورای عالی قشر بسیج کارگری کشور تأکید کرد: بر هیچ‌کس پوشیده نیست که سران فتنه در دوران انقلاب و دفاع مقدس زحمات زیادی کشیدند و خدمات ارزنده‌ای ارائه دادند اما با راه انداختن فتنه 88 و ثبت این لکه ننگین در پرونده خود، تمام زحمات قبلی آن‌ها را از بین رفت.

 

حسینی‌منش تصریح کرد: با نگاهی کوتاه به عملکرد نظام جمهوری اسلامی ایران از ابتدای انقلاب تا امروز، این لکه به‌روشنی قابل‌مشاهده است و پاک شدنی نیست اما باوجود خسارت‌های فراوانی که بر جای گذاشت زحمتی بود که مگسی بر عرصه سیمرغ گذاشت.

 

وی با اشاره به خسارت‌های بین‌المللی فتنه 88 تبیین کرد: با وقوع این فتنه، در نگاه بیرون از کشور مسائلی باب شد و عرصه بین‌المللی این جرئت را پیدا کرد که بتواند نسبت به‌نظام رویکرد جدید داشته باشد و برخی از عملکردها را شروع کند.

 

برجام و مسائل هسته‌ای، محصول فتنه 88

 

رئیس شورای عالی قشر بسیج کارگری کشور تصریح کرد: تمام موضع‌گیری‌های دشمن در دوران قبل از فتنه 88 محدود به تولید چند مصاحبه و تصویب تعدادی قطعنامه بود اما اینکه بتوانند فشار بیاورند و بین خودشان تجمع ایجاد کرده و گفته‌های خود را به عمل برسانند حاصل فتنه است که از مصادیق آن می‌توان به توافقنامه برجام، مسائل هسته‌ای و برخی از مسائلی که هنوز هم سران بعضی از قدرت‌های دنیا جرئت موضع‌گیری در مورد آن را دارند، اشاره کرد.

 

حسینی‌منش عنوان کرد: متأسفانه برخی از هم‌وطنان فریب‌خورده در داخل کشور کاری کردند که عرصه بین‌المللی بتواند برای ما خط‌ونشان کشیده و برخی از آن‌ها را عملی کند.

 

وی افزود: تا قبل از فتنه، تحریم‌های ظالمانه‌ای که علیه ایران صورت می‌گرفت اکثراً از سمت آمریکا بود و برخی از مسائلی که قابل‌اجرا نبود، با واسطه‌گری سایر کشورها انجام می‌شد. اما بعد از فتنه، بین مخالفان کشور ایران تجمع ایجاد شد و توانستد با  این نگاه که درون ایران محل نفوذ و رخنه وجود دارد حرفشان را به کرسی نشانده و ایران را تحت‌فشار قرار دهند.

 

رئیس شورای عالی قشر بسیج کارگری کشور با تأکید بر اینکه شروع عملیاتی تمام فشارهایی که از جهت برخی تحریم‌ها متحمل آن می‌شویم از فتنه 88 بوده است، اظهار داشت: اگرچه تحریم‌های آمریکا علیه ایران از زمان انقلاب آغاز شد، اما تا قبل از فتنه، بسیاری از مراودات تجاری، اجتماعی و فرهنگی ایران با سایر کشورها به‌راحتی انجام‌پذیر بود، درحالی‌که امروز اصلاً چنین شرایطی وجود ندارد.

 

حسینی‌منش در ادامه سخنان خودش گفت: این مورد در مسائل اقتصادی به دلیل اینکه بروز و ظهور آن در زندگی روزمره مردم تأثیر مستقیم دارد به‌راحتی قابل‌لمس است ولی واقعیت این است که در سایر عرصه‌های فرهنگی و اجتماعی و سیاسی هم حضور و تأثیرگذاری ایران کمتر شده است.

 

توانمندی‌های کسب‌شده در دوران دفاع مقدس عاملی برای ایستادگی در برابر فشار تحریم‌ها

 

وی با بیان اینکه اثر تخریبی فتنه بسیار بیشتر از جنگ تحمیلی بود، اظهار کرد: این دو اصلاً باهم قابل‌مقایسه نیستند چراکه در دوران جنگ تحمیلی باوجود شهادت بسیاری از جوانان رشید کشور و تقدیم تعداد زیادی آزاده و جانباز به انقلاب و تحمل مشکلات بسیار اقتصادی، بهره‌های فراوانی از محل دفاع مقدس برده و در مسائل زیادی به خودکفایی رسیدیم که اگر نبود توانمندی‌های دوران دفاع مقدس، اکنون فشار تحریم ما را از پای درآورده‌ بود.

 

رئیس شورای عالی قشر بسیج کارگری کشور در ادامه عنوان کرد: می‌شود گفت در دوران دفاع مقدس ضرر نکردیم، بلکه منفعت هم بردیم اما در فتنه 88 خسارت بزرگی را سران فتنه و عوامل دست‌نشانده آن‌ها به کشور وارد کردند که این خسارت حتی اگر تحریم‌ها برداشته شود به‌زودی قابل جبران نیست.

 

حسینی‌منش با اشاره به تبعات دیگر فتنه 88 ازجمله کاهش ارزش پول، ایجاد شکاف در همبستگی ملی و امید دشمن به بی‌ثبات‌سازی و براندازی در ایران تأکید کرد: این فتنه باعث شد که کشور ایران در تمام زمینه‌ها دچار افت شده و حرکت روبه‌جلوی آن به‌کندی صورت گیرد.

 

وی در پاسخ به سؤال خبرنگار مبنی بر اینکه مسئولیت وقوع حوادث فتنه 88 بر عهده چه کسی است توضیح داد: سران فتنه از ابتدای امر برای عموم مردم مشخص بودند، البته این‌ها در سپر جلویی فتنه بوده و خیلی از بزرگان کشور در پس پرده مشغول فتنه‌انگیزی بودند که سایه آن‌ها چه در خود فتنه و چه در مسائل بعدازآن و عدم موضع‌گیری شفاف در رد این فتنه واضح و مشخص بود.

 

رئیس شورای عالی قشر بسیج کارگری کشور ادامه داد: این افراد نیروهای انقلاب بودند، انقلاب برای این‌ها هزینه کرده و موفق به کسب توانمندی‌هایی شده‌اند، بنابراین مطابق با نظر مقام معظم رهبری و به امید اینکه از جهت فکری خود را اصلاح کنند و به انقلاب بازگرداند نباید برخورد حذفی با این افراد صورت بگیرد.

 

حسینی‌منش با تأکید مجدد بر اینکه این افراد نباید از بدنه نظام حذف شوند تشریح کرد: به‌مانند سنگی که وقتی بر شیشه ماشینی اصابت کرد با کشیدن الماس دور آن از گسترش ترک‌خوردگی جلوگیری می‌شود، باید با کنترل دقیق و همه‌جانبه بر روی این افراد، مراقب باشیم تا فتنه، دوباره گسترش پیدا نکند.

 

 وی با اشاره به اینکه دشمنان نظام و اسلام از این فتنه قصد براندازی نظام را در سر می‌پروراندند تأکید کرد: نقش مؤثر و صددرصدی مقام معظم رهبری و بصیرت مردم در این فتنه باعث خنثی شدن تمام توطئه‌های دشمن شد.

 

رئیس شورای عالی قشر بسیج کارگری کشور در پایان خاطرنشان کرد: تدابیر رهبر معظم انقلاب در برخورد با فتنه‌گران بسیار دقیق و هوشمندانه بود و اگر سایر سران نظام از ایشان در موضوع مقابله با فتنه تبعیت نمی‌کردند مسلماً نتیجه تغییر می‌کرد.

 

انتهای پیام/