به گزارش صبح توس؛ حمید سلطانی عصر امروز در نشست شورای فرعی مبارزه با مواد مخدر شهرستان خلیل آباد با بیان اینکه یکی از رسالت های شورای مبارزه با مواد مخدر پیشگیری از مصرف مواد مخدر است، اظهار  کرد: اول باید بدانیم که مواد مخدر چیست و چه اشکالاتی را در فرد، اجتماع و جامعه ایجاد می کند که چنانچه به این موارد واقف باشیم مطمئناً مبارزه ما کارآمد خواهد بود.

 

وی با تاکید بر اینکه اولین چیزی که باید بدانیم این است که قدرت مواد مخدر از ما بیشتر است، خاطرنشان کرد: باید کار فرهنگی، علمی و غیره تاثیرگذاری انجام شود که جوان و نوجوان و خانواده ها متوجه باشند که چه عواقبی در انتظار یک فرد معتاد به مواد مخدر است.

 

دادستان خلیل آباد با بیان اینکه هر شخص باید در حیطه وظایف و مسئولیت خود حداکثر تلاش را انجام دهد، تصریح کرد: راهکارهای موجود را باید در شورای مبارزه با مواد مخدر نیز مطرح و برای آنها برنامه ریزی لازم صورت گیرد.

 

وی با اشاره به اینکه اعضای شورای مبارزه با مواد مخدر باید با انواع مواد و آثار مخرب آن آشنا باشند، بیان کرد: پلیس مبارزه با مواد مخدر نیز باید در جهت آگاه سازی جامعه از آثار مخرب مواد مخدر تلاش کند.

 

سلطانی در پایان با تاکید بر اینکه باید آموزش های لازم به خانواده ها در خصوص آثار و علایم اعتیاد به مواد مخدر داده شود، عنوان کرد: می بایست از ظرفیت فضای مجازی در سطح شهرستان در راستای مبارزه با مواد مخدر استفاده شود.

 

اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر بدون کمک مردم امکانپذیر نیست

 

مجتبی شاکری همچنین در این مراسم با بیان اینکه رویکرد دولت نیز بر اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر است، اظهار داشت: مردم باید برای ریشه کن شدن بلای خانمان سوز نیز به کمک دستگاه ها بیایند.

 

وی یکی از علل عمده بسیاری از بزهکاری ها و ناهنجاری های اجتماعی را اعتیاد به مواد مخدر دانست و خاطرنشان کرد: اعتیاد به مواد مخدر گریبان بسیاری از جوانان و نوجوانان را گرفته است.

 

فرماندار خلیل آباد با تاکید بر اینکه اعتیاد به مواد مخدر بنیان خانواده را متزلزل کرده است، تصریح کرد: فاصله گرفتن اعضای خانواده از یکدیگر عوامل متعددی دارد که یکی از آن ها اعتیاد به مواد مخدر است.

 

وی جوانان و نوجوانان را از جمله سرمایه های نظام و کشور دانست و بیان کرد: رسالت و مسئولیت اصلی کارگروه مبارزه با مواد مخدر، تلاش بیش از پیش برای پیشگیری از ورود جوانان و نوجوانان به دام اعتیاد است.

 

شاکری با بیان اینکه هر دستگاهی باید به وظایف خود در این بخش عمل کند، عنوان کرد: کارگاه های آموزشی خوبی در سطح شهرستان خلیل آباد برگزار شده است که این کارگاه ها باید با جدیت بیشتری دنبال شود.

 

وی برگزاری نمایشگاه هایی از عوارض اعتیاد را در سطح روستاها لازم و ضروری دانست و تشریح کرد: این نمایشگاه ها می توانند نقش تاثیرگذاری در آگاهی بخشی به جوانان و نوجوانان و به خصوص خانواده ها داشته باشند.

 

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر با ایجاد سمن ها و تشکل های مردم نهاد امکان پذیر است، بیان کرد: در هر عرصه ای که مردم پای کار آمدند، موفقیت های خوبی به دست آمد.

 

وی با بیان اینکه اجرای طرح روستای پاک در دستور کار معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی قرار دارد، تاکید کرد: 50 میلیون تومان به دهیارانی که در راستای روستای پاک عاری از اعتیاد به مواد مخدر، طلاق، بی سوادی، عدم کتاب خوانی و غیره تلاش کنند، پرداخت می شود.

 

انتهای پیام/