به گزارش صبح توس؛ حبیب الله آسوده عصر امروز در دیدار با فرماندار خلیل آباد اظهار داشت: اشتغال و توانمندسازی مددجویان کمیته امداد یکی اهداف این نهاد می باشد.

 

وی با بیان اینکه اعتبارات خوبی برای اشتغال مددجویان کمیته امداد در سال جاری در نظر گرفته شده است، خاطرنشان کرد: تا به امروز بیش از 10 هزار فرصت شغلی مشاغل خرد نیز برای مددجویان کمیته امداد فراهم شده است.

 

قائم مقام مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان رضوی با تاکید بر اینکه در همین راستا پروژه ای با مشارکت آستان قدس در سطح استان خراسان رضوی در حال اجرا است، تصریح کرد: آستان قدس مجموعه ای را به جهت مددجویان کمیته امداد در راستای فروش محصولات صنایع دستی تولیدی خود قرار داده است تا دغدغه فروش مددجویان شاغل در این عرصه برطرف شود.

 

وی با بیان اینکه بازارچه های صنایع دستی خوبی برای اولین بار نیز در مشهد ایجاد شده است، اذعان کرد: امیدواریم نیز در جهت شناسایی مددجویان توانا در عرصه صنایع دستی تمام دستگاه ها همکاری لازم را داشته باشند.

 

آسوده با اشاره به اینکه مسیر زائران علی بن موسی رضا (ع) در شهرستان خلیل آباد نیز فرصت مناسبی برای فروش محصولات صنایع دستی است، عنوان کرد: بازاریابی محصولات صنایع دستی مددجویان کمیته امداد بسیار حائز اهمیت است.

 

وی با بیان اینکه نیروگاه‌های خورشیدی از سال 94 برای اولین بار در خراسان رضوی با 2 هزار نیروگاه در فاز اول راه‌اندازی  شد، تشریح کرد: تاکنون، 340 نیروگاه خورشیدی 5 کیلوولتی متصل به شبکه برق شده، همچنین، 250 نیروگاه دیگر نیز تا دو ماه دیگر متصل به شبکه برق می‌شود.

 

دغدغه امروز مردم بیشتر معیشت است نه آسفالت و جدول گذاری

 

غلامرضا توکلی در این مراسم با بیان اینکه با تعاملی که شورای شهر با کمیته امداد دارد نیز به دنبال این هستیم تا مشکلات مردم در سطح شهر برطرف شود، تاکید کرد: دیگر امروزه دغدغه مردم بحث آسفالت، جدول سازی و... نیست و حجم مراجعات به شورای شهر نیز بیشتر مربوط به معیشت مردم است.

 

وی با بیان اینکه شغل بیش از 90 درصد مردم شهرستان خلیل آباد کشاورزی است، ابراز کرد: سرمای سال گذشته و خشک‌سالی های پیاپی نیز خسارت های جبران ناپذیری را به اقتصاد این منطقه وارد کرده است.

 

رئیس شورای شهر خلیل آباد ایجاد و راه اندازی کارگاه خود اشتغالی را یکی از نیاز شهر خلیل آباد دانست و بیان کرد: بیشتر جمعیت شهرستان به روستاها تعلق دارد و جمعیت مهاجر از روستا به شهر خیلی کم است ولی جمعیت مهاجر از شهرهای دیگر نیز یکسری مشکلاتی را به وجود آورده است.

 

وی با تاکید بر اینکه باید به دنبال ساماندهی مهاجرین در شغل های مختلف نظیر کارگاه های صنایع دستی و... باشیم، اظهار کرد: بازار فروش کارگاه های صنایع دستی نیز یکی از دغدغه های اصلی صاحبان این کارگاه ها است.

 

مردم خلیل آباد به واسطه خشک‌سالی های اخیر در تنگناهای معیشتی و اقتصادی قرار دارند

 

مجتبی شاکری همچنین در این مراسم با بیان اینکه رسیدگی به خانواده های نیازمند و تحت پوشش کمیته امداد از اولویت های این نهاد است، اظهار داشت: تعدادی از مردم که تحت پوشش کمیته امداد نیستند و متقاضی اشتغال هستند و امیدواریم که بتوانند از طرح های کمیته امداد و تسهیلات اشتغال این نهاد استفاده کنند.

 

وی با تاکید بر اینکه کمیته امداد شهرستان خلیل آباد نیز فاقد یک ساختمان اداری در شأن این نهاد است، تصریح کرد: امیدواریم با قول مساعدی که رئیس کمیته امداد کشور در سفر اخیر خود به منطقه ترشیز دادند و همکاری شورای شهر خلیل آباد در تامین زمین مناسب احداث این ساختمان اداری هر چه زودتر عملی شود.

 

فرماندار خلیل آباد در پایان با بیان اینکه مردم منطقه خلیل آباد به خصوص قشر کارگر به واسطه خشک‌سالی ها و سرمازدگی های اخیر در فشار اقتصادی قرار دارند، خاطرنشان کرد: منبع درآمد اکثر مردم این منطقه باغات کشاورزی بود که سرمازدگی سال گذشته و خشک‌سالی اخیر به شدت در تنگناهای اقتصادی هستند و امیدواریم کمیته امداد کمک و مساعدتی در حوزه اشتغال و دیگر تسهیلات داشته باشند.

 

انتهای پیام/