به گزارش صبح توس؛ مجتبی شاکری ظهر امروز در جمع دهیاران شهرستان خلیل آباد اظهار داشت: دهیاران پل ارتباطی خوبی بین دولت مردم و مسئولان بودند و به خوبی پیگیر رفع مشکلات سطح روستاها هستند.

 

وی با بیان اینکه انسجام و هم افزایی دهیاران با یکدیگر و دستگاه های مربوطه نیز لازمه اجرای پروژه های سطح روستاها است، خاطرنشان کرد:14 پروژه در هفته دولت نیز با اعتباری بالغ بر 2 میلیارد و صد میلیون تومان به بهره برداری رسید.

 

فرماندار خلیل آباد با تأکید بر اینکه با هماهنگی شورای دور پنجم و دهیاران شاهد توسعه متوازن سطح روستاها خواهیم بود، تصریح کرد: روستاها محل تولید و کارآفرینی هستند و پاشنه آشیل شهرستان ها، روستاها و دولت بحث اشتغال و کارآفرینی نسل جوان و نوجوان است.

 

وی با بیان اینکه 85 درصد مردم شهرستان خلیل آباد به شاغل در بخش کشاورزی هستند، اذعان کرد: سرمای سال گذشته نیز خسارت زیادی به باغات کشاورزی شهرستان خلیل آباد وارد کرد و کشاورزان روستاهای نقاب و میرآباد با کف بر کردن باغات انار خود تا 4 سال دیگر نیز منبع درآمدی ندارند.

 

شاکری با اشاره به اینکه روستای پاک نیز روستایی عاری از اعتیاد، طلاق و بی سواد است، عنوان کرد: کاهش آسیب های اجتماعی نیز یکی از موضوعاتی است که با جدیت در شهرستان دنبال می شود.

 

وی همچنین ضمن تأکید بر مقاوم سازی منازل مسکونی در شهرستان خلیل آباد تشریح کرد: تنها 28 درصد منازل مسکونی شهرستان مقاوم سازی شده اند و با توجه به اینکه شهرستان خلیل آباد بر روی گسل درونه قرار دارد نیازمند مشارکت جدی برای مقاوم سازی منازل مسکونی هستیم.

 

نباید مساجد را به امان خدا رها کرد

 

حجت الاسلام علی ناهیدی همچنین در این مراسم اظهار داشت: در انقلاب اسلامی که پسوند اسلامی به دنبال باید همه کارهای ما پسوند اسلامی به دنبال داشته باشد.

 

وی با بیان اینکه باید دهیاران و شوراهای برنامه برای مساجد داشته باشند تا بُعد معنوی مردم و اسلامی بودن آن‌ها تقویت شود، خاطرنشان کرد: نباید مساجد را به امان خدا رها کرد.

 

امام جمعه خلیل آباد همچنین در ادامه تصریح کرد: حل مشکلات و معیشت مردم بسیار حائز اهمیت است ولی در مسئله کاهش آسیب های اجتماعی در مسائل طلاق، اعتیاد و غیره باید فعال تر حضور پیدا کرد و تاثیر گذار بود.

 

وی در پایان تأکید کرد: انتظار و توقع این است که در رابطه با مسائل مذهبی نیز با جدیت و مطالعه ورود پیدا کنیم.

 

انتهای پیام/