به گزارش صبح توس؛ راهپیمایان جوینی در حالیکه پلاکاردهایی با مضمون حمایت از فلسطین و تاکید بر راه مقاومت در برابر رژیم اشغالگر قدس در دست داشتند، شعار «مرگ بر آمریکا» و «مرگ بر اسرائیل» سر دادند و پرچم این رژیم را به آتش کشیدند.

راهپیمایان همچنین با در دست داشتن پلاکاردهایی همچون ” فلسطین آزاد خواهد شد”، ” القدس لنا”، توقف سریع توطئه جدید علیه فلسطین را خواستار شدند.

حسین مقصودی نماینده مردم سبزوار، جوین وجغتای در مجلس شورای اسلامی در این مراسم در گفت و گو با آل نور اظهار داشت: آنچه امروزدر جهان اسلام در حال اتفاق افتادن است ، این است که از محوری که رسول اکرم به آن اعتقاد داشت و امام راحل هم مبنای حکومت اسلامی را برآن قرار داد، فاصله گرفتیم.

 

وی افزود: در پیام رسول اکرم(ص) آمده است همه اسلام یک امت واحده است و امروز متاسفانه به دلیل خیانت های سران بعضی از کشورهای اسلامی مثل عربستان و شیخ نشین های عرب، تفرقه ایجاد شده است.

 

مقصودی تصریح کرد: امروز آمریکا امنیت خودش را در امنیت اسرائیل می بیند و ما در این راهپیمایی حضور پیدا کردیم تا اثبات کنیم اگر آمریکا می گوید، امنیت اسرائیل امنیت ما است، ما هم می گوییم امنیت، سوریه، عراق، غزه و فلسطین ، امنیت ایران است و قدس شریف، به عنوان قبله اول مسلمانان، فقط پایتخت فلسطین بوده و این خط قرمز ما و مردم جهان است.

 

حسین جمشیدی فرماندار جوین در این مراسم در گفت و گو با آل نور اظهار داشت: یکی از آرمان های نظام جمهوری اسلامی از بدو شروع نهضت اسلامی به رهبر مام راحل(ره)، مبارزه با استکبار و حمایت از مظلوم است.

 

وی افزود: امروز جهان اسلام ، خود رادر غم مظلومیت مردم فلسطین شریک می دانند و اولین دغدغه آن ها این است که آزادی جهان اسلام با آزادی فلسطین رغم می خورد.

فرماندار جوین تصریح کرد: با توجه به حرکت بی خردانه رئیس جمهور آمریکا برای به رسمیت شناختن قدس شریف به عنوان پایتخت رژیم صهیونیست، جهان اسلام تمام تلاش و همت خود را برای پاسخ به این اقدام آمریکا می گزارد.

 

محمد امین علیخانی شهردار نقاب در مراسم راهپیمایی امروز در گفت و گو با آل نور اظهار داشت:رسالت همه ما این است که سرباز ولایت باشیم و با گوش به فرمان بودن ولی امر مسلمین و با تمام توان و ظرفیت نظام اسلامی ، بر دهان دول استعماری مثل آمریکا و اسرائیل می زنیم و اجازه نمی دهیم قدس شریف دستخوش تغییرات این استعمارگران قرار گیرد.

انتهای پیام/