به گزارش صبح توس؛ به نقل از یار خراسانی، محمد مظلوم پناه ظهر امروز در گفت و گو با خبرنگاران شهرستان خلیل آباد با اعلام این خبر اظهار داشت: مامورین محیط زیست حین گشت و کنترل شبانه به یک دستگاه خودرو وانت نیسان مشکوک که خودرو را متوقف کردند.

وی از کشف سلاح و مهمات شکاری در بازرسی از این خودرو خبر داد و خاطرنشان کرد: در بازرسی از این خودرو یک قبضه سلاح شکاری، تعداد 8 تیر فشنگ غیرمجاز چهار پاره، یک تیر فشنگ ساچمه ای، یک دستگاه دوربین چشمی، یک قبضه چاقو آغشته به پر کبک کشف و ضبط شد.

رئیس نمایندگی محیط زیست خلیل آباد با بیان اینکه متخلفین از شهرستان هم‌جوار وارد منطقه حفاظتی این شهرستان شدند، تصریح کرد: متخلفین در بازجویی هایی که صورت گرفت به شکار سه قطعه کبک اعتراف کردند.

مظلوم پناه با تأکید بر اینکه این شکارچیان به واریز مبلغ 6 میلیون ریال بابت شکار 3 قطعه کبک محکوم شدند، اذعان کرد: متهمان دستگیر شده جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شدند و با آن‌ها و دیگر شکارچیانی که مبادرت به شکار در منطقه حفاظتی شهرستان خلیل آباد داشته باشند در قالب قانون به طور جدی و قاطعانه برخورد می شود.

وی با بیان اینکه شکارچیان غیرمجاز عامل اصلی تخریب زیستگاه ها و از بین رفتن گونه های جانوری هستند، عنوان کرد: امیدواریم بتوانیم با همکاری مردم و جوامع محلی موفقیت های خوبی در حفاظت از محیط زیست و گونه های جانوری شهرستان خلیل آباد داشته باشیم.

رئیس نمایندگی محیط زیست خلیل آباد در پایان خاطرنشان کرد: از همشهریان تقاضا داریم در صورت مشاهده تخلفات شکار و صید مراتب را به شماره 57725764 – 09158236196 گزارش دهند.

انتهای پیام/