به گزارش صبح توس؛  شهرستان جوین ازنظر امکانات تفریحی و گردشی مانند پارک‌های بازی شرایط نامساعدی دارد و همچنین فضای سبز محدودی که در مرکز این شهرستان وجود دارد نمی‌تواند پاسخگوی نیاز مردم باشد.

 

کمبود اماکن تفریحی در جوین تا حدی است که مردم این شهرستان برای تفریح مجبورند به شهرستان‌های مجاور برند.

 

به گفته شهروندان ، کمبود اماکن تفریحی در جوین باعث شده تا شادی و نشاط اجتماعی در این شهرستان کمتر جلوه کند.


همچنین شهروندان می‌گویند: آنچه می‌تواند ضمن نشاط‌آفرینی ، زمان فراغت را برای نسل آینده‌ساز، پربار کند، ایجاد فضاهای مناسب ورزشی ، تفریحی و فرهنگی است.


وجود این فضاها مهم‌ترین گام برای کاهش آسیب‌های اجتماعی در شهرستان به شمار می‌رود.

 

محمدامین علیخانی شهردار نقاب در گفت‌وگو با آل نور در این خصوص اظهار داشت: توسعه فضای  تفریحی و گردشگری در شهرستان، یکی از اهم برنامه‌های پیش رو شهرداری است.

 

وی افزود: طبق برنامه‌ای که ارائه دادیم و تا جایی که توانمندی‌ها اجازه دهد و همچنین با همیاری مردم و مسئولین، در نظر داریم عملیات اجرایی پارک پنج هکتاری را شروع کنیم.

 

شهردار نقاب تصریح کرد: گسترش پارک خطی شهر نقاب، توسعه پارک محلی شمس‌آباد و ایجاد پارک‌ها و بوستان‌های  محلی در محلات شهر با توجه به تراکم ساخت و تناسب جمعیت آن محله، از مهم‌ترین برنامه‌های شهرداری برای توسعه فضای گردشگری در شهرستان است.

 

علیخانی یادآور شد: تعدادی از پارک‌های موجود هم باید استانداردسازی و زیباسازی شده و فضای بازی متناسب و استاندارد برای آن تعبیه شود.

 

وی ادامه داد: باید همه فعالیت‌ها به‌صورت دقیق و کارشناسانه انجام گردد و از انجام کارهای مقطعی پرهیز شد.

 

شهردار نقاب بیان داشت: در صدر همه این فعالیت‌ها، توسعه مجموعه تاریخی آق قلعه به‌عنوان قطب گردشگری در شهرستان است.

 

علیخانی در پایان گفت: افق دید ما در شهرداری این است که شهرستان جوین به مرکزیت نقاب را که  در مسیر عبور بسیاری از مسافران از سایر شهرستان‌ها قرار دارد، از معبر به مقصد تبدیل کنیم.

 

انتهای پیام/