به گزارش خبرنگار صبح توس؛ حجت الاسلام ابوالقاسم یعقوبی امروز در جمع  طلاب شیعه و اهل سنت حوزه ها و مدارس دینی که به همت حوزه بسیج خاتم المرسلین در مسجد و مدرسه علمیه مهدیه تربت جام برگزار شد با اشاره به آثار هفته وحدت گفت: هفته وحدت سوری و تاکتیکی نیست و قرار است با محورهای اشتراک در یک مسیر حرکت تا بتوانیم بر دشمن مشترک غلبه پیدا کرده و اسلام را جهانی کنیم.

 

حجت الاسلام یعقوبی ادامه داد: طلبه ها شاخصه های اسلام را که می توان در سه اصل علم، ایمان و جهاد خلاصه کرد را برای مردم تبین کنند و این امر در فضای وحدت محقق می شود.

 

وی خاطرنشان کرد: هنر انقلاب اسلامی این بود که یک مسئله اختلافی بین اهل سنت و شیعه را به هفته ای برای جشن و شادی تبدیل و این کار حکیمانه بزرگترین خدمت امام خمینی (ره) به اسلام و مسلمین است.

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی عنوان کرد: چهار اصل هدف، مسیر، دشمن مشترک و تبار باعث ایجاد وحدت می شود که وحدت ما اعتقادی و برای نابودی دشمن مشترک است.

 

وی با اشاره به دلایل دشمنان برای نابودی وحدت، ابراز داشت: انقلاب اسلامی توانسته به جامعه مسلمانان اثبات کند که دین توان مدیریت جهان را دارد و دشمن تلاش می کند ریشه های اسلام را از بین ببرد.

 

حجت الاسلام یعقوبی با اشاره به اختلاف بین مذاهب گفت: اختلاف بین شیعه و اهل سنت در مساله غدیر واضح است؛ اما قرار نیست برای رفع اختلاف ها تمام انرژی ها را هدر دهیم وقتی نکات مثبت اسلام و مشترکات بیشتر است و می توانیم با تکیه بر اصول وحدت خدمات مناسبی را انجام دهیم.

 

حجت الاسلام یعقوبی تاکید کرد: داعش دشمن شیعه نیست، بلکه می خواهد اصل اسلام را نابود کند و بر خلاف اصول دینی با دشمنان مهربان و با مسلمانان خشمگین رفتار می کند و بر پیکر اسلام زخم ها وارد کرده و هزینه ساز شد.

 

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی یاد آور شد: زهد یعنی در دنیا حاضر باشیم، ولی اسیر ابزارهای آن نشویم و کار و تلاش بدون اسراف مصادق زهد است که با آن می شود اقتصاد مقاومتی را محقق کرد.

 

حجت الاسلام یعقوبی افزود: عیب شناسی و آسیب شناسی از مهمترین عوامل رویش بشر است و اگر درد شناس نباشیم نمی توانیم مشکلات را حل کنیم.

 

وی تصریح کرد: بصیرت در جامعه برای تقابل با آسیب های زندگی با درد شناس محقق می شود و کسانی که نصحیت نمی کنند و توصیه ها را نمی پذیرند خیری در آنها نیست.

 

امام جمعه بجنورد با اشاره به وظیفه طلبه ها بیان داشت: طلبه ها با بررسی و مطالعه قرآن و کتاب های دینی به دنبال نور حرکت می کنند و وظیفه آنها بررسی و شناخت بهترین نورها است که با مطالعه محقق می شود.

 

انتهای پیام/