کاظم شبانی رئیس اداره بهزیستی جوین در گفت و گو با صبح توس با اشاره به روز جهانی معلولین اظهار داشت: در حال حاضر تعداد 850 معلول دارای پرونده تحت پوشش بهزیستی جوین قرار دارند.

 

وی با اشاره به اهمیت آموزش فرزندان معلول گفت: در حال حاضر تعداد دانش آموزان مدرسه استثنایی شهرستان 32 نفر بوده و 33 دانش آموز معلول هم در مرکز آموزشی توانبخشی نیایش مشغول آموزش هستند،که این تعداد نسبت به جمعیت معلول شهرستان عدد بسیار پایینی است.

 

رئیس اداره بهزیستی جوین تصریح کرد: این آمار نشان دهنده این است که بسیاری از معلولان شهرستان آموزش های لازم را دریافت نمی کنند و یا فرهنگ خانواده ها به گونه ای است که اعتقادی به آموزش فرزندان معلول ندارند.

 

 

شبانی یادآور شد: خانواده ها آموزش فرزندان معلول را جدی بگیرند،چرا که یک فرزند معلول وقتی آموزشی نمی بیند برای رفع حداقل نیازهای خود، به کمک دیگران نیاز پیدا می کند.

 

وی افزود: اگر خانواده ها آموزش فرزمدان معلول اهمیت دهند و این کودکان آموزش های لازم را فرا بگیرند، احتمال اینکه بتوانند بسیاری از کارهایشان را خودشان انجام دهند بالا است، در کنار آن حتی این کودکان می توانند رشد اجتماعی خوبی هم داشته باشند

 

رئیس اداره بهزیستی جوین در پایان با اشاره به اینکه باید نگرش منفی نسبت به آموزش فرزندان معلول را تعییر دهیم، گفت: به عنوان مثال یکی از فرزندان معلول این شهرستان، با فراگیری آموزش ها، تواسته به دانشگاه راه یابد و در حال حاضر در دانشگاه فردوسی مشهد مشغول به تحصیل است.

انتهای پیام/