به گزارش صبح توس؛ مجتبی شاکری عصر امروز در دیدار با مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان رضوی اظهار داشت: کانون نیز مرکز کشف استعداد های نهفته کودکان است که به جد به دنبال راه اندازی آن در شهرستان خلیل آباد هستیم.

 

وی استقرار کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در شهرستان را بسیار حائز اهمیت دانست و خاطرنشان کرد: فعالیت های این کانون می توانند در سرنوشت انسان ها تاثیرگذار باشد و اگر استعدادها در ایام کودکی و نوجوانی کشف شود خیلی از دغدغه ها نیز کاهش خواهد یافت.

 

فرماندار خلیل آباد با بیان اینکه همه مسئولان نظام برای کاهش آسیب های اجتماعی بسیج شده اند، تصریح کرد: تأسیس کانون پرورش فکری در شهرستان می تواند به جای صرف اعتبارات برای کاهش آسیب های اجتماعی به جهت پیشگیری از آن استفاده شود.

 

وی با تأکید بر اینکه نقش کانون های پرورش فکری کودکان و نوجوانان نسبت به گذشته بسیار بیشتر شده است، اذعان کرد: این کانون ها فضای بسیار تاثیرگذاری است که می تواند به آینده کودکان و نوجوانان کمک شایانی داشته باشد.

 

شاکری با بیان اینکه خلیل آباد از نعمت کانون پرورش فکری بی بهره است، عنوان کرد: آنچه در توان داشته باشیم در راه احداث کانون در شهرستان خلیل آباد به کار خواهیم بست و همه شرایط در شهرستان برای ایجاد کانون فراهم است.

 

خلیل آباد نیازمند راه اندازی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان است

 

جواد محقق نیشابوری نیز در این مراسم با بیان اینکه کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان یک دستگاه منحصر به فرد در ایران است که باید آن را شناخت و در راستای تقویت هر چه بیشتر آن تلاش کرد، اظهار کرد: هشت شهرستان خراسان رضوی از نعمت وجود کانون بی بهره هستند.

 

وی با تأکید بر اینکه ثبت یک مرکز کانون پرورش فکری در یک شهرستان بسیار حائز اهمیت است، تشریح کرد: شهرستان خلیل آباد نیز به ایجاد و راه اندازی کانون پرورش فکری نیازمند است و اگر شرایط آن فراهم شود مطمئناً نسبت به راه اندازی و ثبت آن اقدام خواهیم کرد.

 

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان رضوی با بیان اینکه کانون می تواند مغز متفکر یک مدرسه و شهرستان باشد، تأکید کرد: خروجی کانون باید یک انسان کامل، با هوش اجتماعی و اعتماد به نفس بالا باشد.

 

وی با اشاره به اینکه بزرگترین وظیفه نظام آموزشی نیز یادگیری و توجه به استعداد و علایق کودکان است و عدم آن بزرگترین ضرر برای یک کودک یا نوجوان محسوب می شود، عنوان کرد: شیوه های تربیتی و آموزشی مربیان عضو کانون پرورش فکری نیز مانند شیوه های مدیریتی در کشورهای معتبر دنیا است.

انتهای پیام/