به گزارش صبح توس؛ مجتبی شاکری ظهر امروز در دیدار با دادستان خلیل آباد اظهار داشت: ارتباطی که بین دولت و قوای دیگر وجود دارد بسیار تأثیرگذار است و در استان نیز تأکید استاندار بر حفظ تعامل می باشد.

 

وی با بیان اینکه در سطح شهرستان با تعاملی که وجود داشته اتفاقات بسیار خوبی در زمینه های مختلفی به وجود آمده است، خاطرنشان کرد: اگر اختلافاتی بین دستگاه های اداری و قضایی وجود داشته باشد مطمئناً مردم ضرر می‌کنند.

 

فرماندار خلیل آباد با تأکید بر اینکه تمام تلاش ها باید برای کاهش آسیب های اجتماعی در سطح شهرستان باشد، تصریح کرد: ارتباط مستقیم و نزدیک با مردم عامل موفقیت یک دادستان و این ارتباط قطعاً باعث کاهش آسیب های اجتماعی خواهد شد.

 

وی با اشاره به اینکه امیدوارم تعامل سازنده بین دستگاه های اداری، قضایی و مردم در شهرستان خلیل آباد ادامه داشته باشد، اذعان کرد: باید در زمینه پیشگیری نیز حداکثر تلاش خود را انجام دهیم.

 

 

بخش اعظم وقت دادستان باید در میان آحاد افراد جامعه سپری گردد / آگاهی بخشی می تواند باعث کاهش ورودی پرونده ها به دادگستری شود

حمید سلطانی در این مراسم با بیان اینکه چهره دادستان باید یک چهره مردمی و فعال در سطح شهرستان باشد، عنوان کرد: بخش اعظمی از وقت دادستان باید در بیرون از مجموعه و در بین مردم باشد تا با تعامل سازنده و آگاهی بخشی هایی که صورت می گیرد میزان پرونده های ورودی به دستگاه قضایی کاهش پیدا کند.

 

وی با تأکید بر اینکه برخورد قاطع برای معدود افرادی که نظم عمومی را بر هم می زنند از جمله سیاست های دادستانی خلیل آباد است، تشریح کرد: این برخورد سخت برای این است که حق افرادی که در چهارچوب قانون حرکت می کنند، پایمال نشود چراکه داشتن جامعه ای امن از زمره حقوق اساسی تک تک شهروندان می باشد.

 

دادستان خلیل آباد مدارا با مردم و اجرای قانون به نفع مردم تا جایی که تخلف محسوب نشود را از دیگر سیاست دادستانی شهرستان دانست و بیان کرد: امیدواریم با همکاری تمام اعضای شورای اداری و شورای تأمین این امر محقق شود.

 

وی با بیان اینکه در خصوص مشکلاتی که ممکن است بین ارگان‌های گوناگون باشد بی تفاوت نخواهیم بود، تأکید کرد: نظارت بر حسن اجرای قوانین از جمله اساسی ترین وظایف یک دادستان است که مطمئناً نسبت به این امراهتمام ویژه ای خواهیم داشت.

 

سلطانی با اشاره به اینکه پیشگیری از وقوع جرم نیز باید مورد اهتمام جدی باشد، ابراز کرد: شورای تأمین رکن اساسی یک شهرستان محسوب می شود و هدف از حضور دادستان و شرکت وی در این شورا، نظارت بر عدم مغایرت مصوبات این شورا با مقررات قانونی است.

 

وی در پایان با بیان اینکه در حل معضلات اندکی که در شهرستان وجود دارد، می بایست از ظرفیت شورای تأمین استفاده کرد، خاطرنشان کرد: اقدامات پیشگیرانه نیز از دیگر سیاست های دادستانی است که اجرای آن مطمئناً به نفع شهرستان خواهد بود.

 

فرمانده انتظامی، فرمانده سپاه و همچنین رئیس دادگستری خلیل آباد در این دیدار حضور داشتند.

انتهای پیام/