به گزارش خبرنگار صبح توس؛ حجت الاسلام علی اکبر موحدی پور، امام جمعه جغتای، ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه این شهرستان که در مسجد جامع جغتای برگزار شد، با اشاره به قوت گرفتن احتمال احداث دفتر نمایندگی اتحادیه اروپا در تهران، اظهار داشت: وقتی همه کشورهای اروپایی در تهران سفارت دارند، چه لزومی به احداث این دفتر وجود دارد؟

امام جمعه جغتای افزود: سابقه دفتر اتحادیه اروپا در سایر کشورها نظیر اوکراین سیاه است، چرا که این دفتر در جریان سرنگونی دولت قانونی این کشور با حمایت از انقلاب مخملی اوکراین، هدایت جریان مخالف را بر عهده داشته و به صورت آشکارا برای سرنگونی رئیس جمهور قانونی این کشور تلاش میکرد.

وی وابستگی سیاسی اتحادیه اروپه به آمریکایی ها را یکی از نقاط ضعف خطرناک این اتحادیه در مواجهه با کشورمان عنوان و خاطرنشان کرد: رفتار شرکتهایی امثال توتال در قبال کشورمان بعد از وضع تحریم های آمریکایی، نشان دهنده این واقعیت است که راوپایی ها در تصمیم گیری های سیاسی و اقتصادی خود استقلال نداشته و بشدت از آمریکایی ها حرف شنوی دارند.

خطیب نماز جمعه جغتای خاطرنشان کرد: توسعه روابط با کشورهای اروپایی که حتی اجازه افتتاح یک حساب ساده بانکی را در پسابرجام در کشورشان را به نمی دهند، و تا این حد تحت تاثیر دستورات و خط دهی های کاخ سفید هستند، منصفانه نبوده و برای کشورمان منفعتی در پی ندارد.

حجت الاسلام موحدی پور گفت: دخالت سیاسی در امور کشور به بهانه های واهی همچون حقوق بشری و دفاع از زندانیان سیاسی را یکی از اهداف اصلی احداث دفتر نمایندگی اتحادیه اروپا در تهران می باشد.

دنیا مدیون رشادت مدافعان حرم است

خبر خوش سقوط داعش در عراق و سوریه، یکی دیگر از بخش های خطبه های این هفته بود که امام جمعه جغتای با اشاره به آن خاطرنشان کرد: دنیا برای از بین بردن گروه تروریستی خبیثه و ملعونه داعش در سوریه و عراق، مدیون رشادت های مدافعان حرم بوده و تاریخ، جانفشانی های آنان را فراموش نخواهد کرد.

وی افزود: سردار سلیمانی و دیگر مدافعان حرم با از بین بردن داعش، دنیا را از خطر تفکری خبیث و مهلک نجات داده و توان محور مقاومت در مقابله با آمریکا و دست نشانده ای منطقه ای آن را به رخ کشاندند.

انتهای پیام/