به گزارش صبح توس؛ مجتبی شاکری ظهر امروز در نشست ساماندهی امور جوانان خلیل آباد اظهار داشت: جوانی فرصت مغتنمی است که نظام در دوران های مختلف انقلاب اسلامی و دفاع مقدس از آن بهره برده است.

وی با بیان اینکه جوانان بودند که جنگ، انقلاب و نظام را اداره کردند، خاطرنشان کرد: امروزه نیروی جوان جامعه یک پتانسیل بالقوه است که در این مقطع به شدت به انرژی، پتانسیل و استعداد جوانی نیاز داریم.

فرماندار خلیل آباد با تاکید بر اینکه دولت دوازدهم نیز عنایت و برنامه ویژه ای برای رسیدگی به جوانان دارد، تصریح کرد: در برنامه ششم توسعه و برنامه بودجه 96 اعتبار خاصی را برای ایجاد خانه های جوان در شهرستان ها لحاظ شده است.

وی با اشاره به اینکه هر شهرستانی که در این حوزه پیشگام باشد می تواند از این فرصت و اعتبارات دولت بهره برداری کند، اذعان کرد: خانه جوانان در صورت احداث قانونمند و هدفمند برای فعالیت های جوانان در اختیار آن‌ها قرار داده خواهد شد.

شاکری با بیان اینکه در اعتبارات 96 و 97 باید توجه ویژه ای به ورزش خلیل آباد شود، عنوان کرد: مدیرکل ورزش و جوانان خراسان رضوی باید به ورزش شهرستان خلیل آباد بیش از پیش توجه داشته باشد.

وی با تاکید بر اینکه تیم ها و استعداد های ورزشی علاقه‌مند زیادی در شهرستان وجود دارد که نیازمند یکسری امکانات هستند، تشریح کرد: تشکیل پارلمان مشورتی جوانان در شهرستان خلیل آباد بسیار حائز اهمیت است و دستگاه های مختلف باید طبق دستورالعمل نیروهایی علاقه مند و با انگیزه خود را معرفی کنند.

 

پارلمان مشورتی جوانان در خلیل آباد راه اندازی می شود

سید مهدی عصمتی مقدم همچنین در این مراسم اظهار داشت: باید با برنامه ریزی لازم بتوانیم از پتانسیل خوب جوانان در شهرستان خلیل آباد استفاده کنیم.

وی با بیان اینکه شهرستان خلیل آباد جزو 10 شهرستانی است که بین 10 تا 20 هزار نفر جوان دارد که تعداد اعضای پارلمان جوان شهرستانی 40 نفر خواهد بود، خاطرنشان کرد: از این 40 نفر باید 3 نفر به عنوان نماینده استان انتخاب شوند.

معاون فرمانداری خلیل آباد همچنین تصریح کرد: این جوانان از بین سمن های دانش آموزان، کارآفرینان، هنرمندان، ورزشکاران، بسیجیان، روحانیون، دانشجویان، نظامیان، رسانه ها و مدیران شهرستان انتخاب می شوند.

وی با تاکید بر اینکه هر کدام از این اقشار جوانان توسط یک دستگاه اجرایی متولی آن معرفی می شود، اذعان کرد: کارآفرینان و کارگران را اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی، روستائیان توسط بخشداری ها، دانش آموزان و فرهنگیان توسط آموزش و پرورش، هنرمندان و رسانه ها توسط اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، ورزشکاران توسط اداره ورزش و جوانان، بسیجیان توسط سپاه، روحانیون توسط اداره تبلیغات اسلامی، نظامیان توسط نیروی انتظامی و سمن ها و مدیران توسط فرمانداری، بخشداری و دستگاه های اجرایی برای تشکیل پارلمان جوانان در شهرستان معرفی می شوند.

عصمتی مقدم با بیان اینکه تنها یک خانه جوان در مرکز استان و 5 خانه جوان در باقی شهرستان ها با توجه به جمعیت جوان آن‌ها تشکیل می شود، عنوان کرد: علی رغم اینکه شهرستان خلیل آباد به لحاظ جمعیتی به حد نصاب نمی رسد ولی با رایزنی هایی که انجام گرفت مقرر شد یک خانه جوان در شهرستان خلیل آباد راه اندازی خواهد شد و یکی از مقدمات این کار، تأمین زمین مورد زمین است که موافقت هایی توسط شورای شهر صورت گرفته است.

انتهای پیام/