به گزارش صبح توس؛ مجتبی شاکری، ظهر امروز در نشست کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز شهرستان خلیل‌آباد اظهار داشت: فرهنگ‌سازی و اقدامات پیشگیرانه نیز در بحث مبارزه با قاچاق کالا و ارز بسیار حائز اهمیت است.

 

وی بابیان اینکه فرهنگ‌سازی برای استفاده از کالاهای داخلی یکی از رسالت‌های این کمیسیون محسوب می‌شود، خاطرنشان کرد: جامعه باید در خصوص استفاده از کالاهای ایرانی تعصب داشته باشند.  

 

فرماندار خلیل‌آباد با تأکید بر اینکه ورود هرگونه کالای خارجی صدمات جبران‌ناپذیری به اشتغال جوانان و نوجوانان و فعالان اقتصادی در کشور وارد می‌کند، تصریح کرد: شاهد اقدامات خوب و ارزنده‌ای در بحث استفاده از کالاهای داخلی و مبارزه جدی با قاچاق کالا در سطح کشور بنا به توصیه‌های مقام معظم رهبری هستیم.

 

وی همچنین در ادامه بیان کرد: برای جلوگیری از ورود این‌گونه کالاها از مبادی گمرگی کشور اقدامات خوبی صورت گرفته است و این هنوز جای کار بیشتری دارد.

 

شاکری بابیان اینکه در حوزه پوشاک، کفش، دارویی و حوزه کشاورزی توان تولید داخلی بسیار بالا است و نیاز به ورود این کالاهای خارجی مخصوصاً از نوع بی‌کیفیت آن نداریم، عنوان کرد: تولیدکنندگان نسبت به تولید کالاهای باکیفیت اهتمام ویژه‌ای داشته باشند و هر چه انگیزه خانواده‌ها را به سمت کالاهای داخلی بیشتر شود مطمئناً تولید آن افزایش پیدا خواهد کرد.

 

وی تشریح کرد: برگزاری نمایشگاه‌های باکیفیت تولید داخلی در زمینه‌های مختلف با توجه به‌تناسب نیاز خانواده و منطقه و دعوت از تولیدکنندگان استانی و شهرستانی و معرفی کالاهای تولید داخلی نیز می‌تواند در ایجاد انگیزه خانواده نقش بسزایی داشته باشد.

 

این مقام مسئول استفاده بیشتر و اهمیت به مصرف کالاهای داخلی را تضمین‌کننده اشتغال پایدار دانست و ابراز کرد: اقدامات بسیار خوبی در حوزه‌های مختلف در زمینه‌های پوشاک، کفش، داروها، مشروبات، میوه و غیره صورت گرفته است.

 

وی بابیان اینکه نیازمند استمرار نظارت‌ها و بازدیدها برای مبارزه با قاچاق کالا و ارز نیز هستیم، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه خلیل‌آباد در مسیر تردد خودروهای بیشتری از مرزها قرار دارد باید نظارت‌ها و بازدیدهای بیشتری در دستور کار باشد.

انتهای پیام/