حجت الاسلام سید محمد ساجدی رئیس اداره تبلیغات اسلامی طرقبه شاندیز در گفتگو با صبح توس؛ اظهار کرد: سال گذشته 21 کاروان به صورت پیاده برای تشرف به حرم مطهر رضوی برنامه ریزی داشته اند و امسال نیز تا کنون 17 کاروان برای هماهنگی با ستاد و اعزام زائران اعلام آمادگی داشته اند.

 

وی ضمن تأکید بر این که تمام تلاشمان  به بهره گیری از تمام ظرفیت سفر معنوی و ایمن برای زائران است افزود: امسال پیش بینی می شود بیش از 6500 نفر از کل شهرستان و روستاها در این مسیر معنوی شرکت داشته باشند که نیاز به نشست هماهنگی بیشتر با دستگاه های متولی امر است.

 

رئیس اداره تبلیغات اسلامی طرقبه شاندیز گفت: در جلسات مختلف تمام نکات ایمنی و به ویژه رعایت اصول ترافیکی به مسئولین کاروانها آموزش داده شد.

 

وی افزود: ایستگاه پذیرایی از شهرستان طرقبه شاندیز در جاده چناران به مشهد برای اسکان و پذیرایی زائران با تلاش خیران مهیا شده است.

 

حجت الاسلام ساجدی گفت: علاوه بر 6 ایستگاه پذیرایی برای داخل شهر که تا امروز مجوز گرفته اند، ایستگاه پذیرایی در محل امامزادگان یاسر(ع) و ناصر(ع) آماده پذیرایی از زائران است.

 

وی با اشاره به فعالیت ایستگاه های پذیرایی مردم محور در طول محدوده طرقبه شاندیز افزود:  در کمک رسانی و هر چه بهتر اجرا شدن مراسم کاروان های پیاده آخر صفر، کل دستگاه های فرهنگی اعم از شهرداری ها، گردشگری، شورای هیئات مذهبی، ناجا و بسیج مشارکت دارند.

 

رئیس اداره تبلیغات اسلامی طرقبه شاندیز تصریح کرد: امسال همه کاروان ها دارای روحانی مربوطه هستند و در ان راستا برنامه ریزی فرهنگی از جانب روحانی کاروان، مبلغ فرهنگی یا اداره کل تبلیغات اسلامی طرقبه شاندیز صورت گرفته است.

 

وی افزود: برنامه های شاخص فرهنگی به صورت پیشنهادی به کاروان ها ارائه شده و کاروانی بدون برنامه فرهنگی اعزام نمی شود لذا امیدواریم زائران امام رضا(ع) که پیاده به حرم مطهر ثامن الحجج(ع) مشرف می شوند از برنامه های مطلوب بهره مند شوند.

انتهای پیام/