به گزارش صبح توس؛ مجتبی شاکری، امشب در نشست ساعتی با کتاب در راستای طرح مرکز اجتماع مسئولان و مردم که در کتابخانه عمومی شهرستان خلیل آباد برگزار شد، اظهار داشت: خانواده رکن اصلی و محوری در بسیار از زمینه های اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی است.

 

وی با بیان اینکه خانواده ها باید کتابخوان باشند تا جامعه ای موفق و کتابخوان داشته باشیم، خاطرنشان کرد: متاسفانه اعضای کتابخانه های شهرستان خلیل آباد کم است و می طلبد با ابتکارات خلاقانه نیز این اعضا را افزایش داد.

 

فرماندار خلیل آباد با تاکید بر اینکه باید آسیب شناسی لازم در این باره صورت بگیرد، تصریح کرد: مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم در پایین بودن سرانه مطالعه بی تاثیر نخواهد بود ولی باید از فرصتی که در هفته کتاب و کتابخوانی فراهم است تا بتوانیم خانواده ای کتابخوان داشته باشیم.

 

وی با اشاره با اینکه ریشه بسیاری از مشکلات مردم در ناآگاهی و عدم مطالعه در زمینه کاری آنان دارد، بیان کرد: هر شهروند باید نسبت به تغییر سرانه مطالعه شهرستان احساس مسئولیت کند.

 

شاکری با بیان اینکه باید در حوزه کتاب و کتابخوانی نیز با روش های مختلف از ظرفیت های اجتماعی در جهت افزایش افراد کتابخوان و ترغیب مردم به این سمت استفاده کرد، گفت: فضای مجازی یکی از ظرفیت هایی که است که می تواند در بالا بردن سرانه مطالعه کمک کند.

 

وی با تاکید بر اینکه تلاش در حوزه فرهنگی و ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی باید جهادگونه باشد، تشریح کرد: در این نشست که مسئولان به اتفاق خانواده های خود در کتابخانه حضور داشتند باید به یک حرکت بزرگ فرهنگی با رویکرد کتاب و کتابخوانی تبدیل شود.

 

این مقام مسئول در ادامه عنوان کرد: تمام فعالیت ها باید به سمت افزایش جمعیت کتابخانه ها و اعضای کتابخوان شهرستان پیش برود.

 

گفتنی است؛ در آغاز هفته کتاب نیز طرح نوپای ساعتی با کتاب در راستای طرح مرکز اجتماع مسئولان و مردم به اتفاق خانواده ها برای نخستین بار در خلیل آباد با هدف ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی اجرا شد و در این طرح مسئولان نیز به اتفاق خانواده های خود ساعتی را در کتابخانه عمومی خلیل آباد سپری کردند.

انتهای پیام/