به گزارش صبح توس؛ مهدی اولیایی در گفت و گو با خبرنگاران تربت حیدریه اظهار کرد: با توجه به لزوم کتاب و کتابخوانی در جامعه متاسفانه از مجموع هفت بابا کتابخانه در تربت حیدریه، در حال حاضر یکی از این کتابخانه ها که اجاره بهای آن توسط فرزندان خیر مرحوم علی اکبر عبداللهی تامین می شد، در آستانه تعطیل شدن قرار گرفته است.

 

وی تصریح کرد: 30 سال قبل مرحوم عبداللهی ملکی را در اختیار نهاد قرار داده بود که از چهار سال قبل ملک در طرح اجرای بافت فرسوده قرار گرفت و فرزندان مرحوم قول تامین اجاره مکان دیگری را به نهاد کتابخانه ها دادند.

 

اولیایی افزود: اما بتازگی فرزندان آن مرحوم بنا به دلایل موجهی اعلام داشتند تنها تا پایان مهلت قرارداد (اواسط دیماه امسال) قادر به پرداخت مبلغ اجاره بها هستند و اگر تا آن زمان نتوانیم خیر دیگری را جایگزین کنیم، این کتابخانه تعطیل خواهد شد.

 

وی در بخش دیگری مجموع کتاب های موجود در کتابخانه های شهرستان را افزون بر 130 هزار جلد عنوان و اظهار کرد: بر این اساس و به نسبت جمعیت شهرستان، سهم هر نفر 6 دهم جلد کتاب است.

 

اولیایی با بیان اینکه اکنون این مجموعه فرهنگی با 16 نفر نیرو مشغول خدمت رسانی است، گفت: در ماه 300 جلد کتاب به این نهاد اهدا و همین میزان نیز ما به کتابخانه های مدارس کتاب اهدا می کنیم.

 

وی شمار کنونی اعضای کتابخانه های عمومی در تربت حیدریه را هفت هزار نفر عنوان کرد و گفت: پارسال از محل نیم درصد درآمدهای شهرداری مبلغ یک میلیارد و 400 میلیون ریال بابت بدهی سال 94 این نهاد دریافت کردیم که با کمی بیشتر از این مبلغ از محل منابع استانی اقدام به تجهیز کتابخانه ها و نیز رفع ریشه ای مشکلات سرمایشی و گرمایشی کردیم.

 

اولیایی اظهار کرد: البته شهرداری بابت بدهی یاد شده خود مربوط به سال های 95 و 96 هنوز مبلغ به نهاد کتابخانه ها پرداخت نکرده است.

انتهای پیام/