به گزارش خبرنگار صبح توس؛ حجت الاسلام سید جعفر احمدی ظهر امروز در مصلی الغدیر با اشاره به اهمیت 13 آبان روز گفت: در 13 آبان سه اتفاق مهم تبعید امام خمینی به دلیل مخالفت با قانون کاپیتولاسیون در سال 1342، شهادت 56 دانش آموز در سال 57 و مهمترین حادثه که به انقلاب دوم مشهور شد تسخیر لانه جاسوسی  در سال 58 توسط دانشجویان پیرو خط امام  در تاریخ انقلاب به ثبت و در تقویم به عنوان روز ملی مبارزه با استکبارجهانی نام گذاری شد.

 

امام جمعه موقت تربت جام افزود: در حادثه 13 آبان برای اولین بار هیمنه پوشالی آمریکا به دست جوانان و دانشجویان ایران در جهان شکسته شد و نشان دادن که آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند.

 

وی تصریح کرد: اسناد لانه جاسوسی نشان داد عمق جنایات آمریکا را برای مردم ایران و دنیا روشن ساخت که استکبار جهانی بعد از آن افتضاح به دنبال نابودی ملت انقلابی و نظام اسلامی است.

 

امام جمعه موقت تربت جام ادامه داد: امروز گروه های تروریستی که پرورش یافته استکبار جهانی و آمریکا هستند نفس های آخر را می کشد و این اتفاق به خاطر حضور نیروهای منسجم نظامی و انتظامی در کشور ایران است.

 

حجت الاسلام احمدی با اشاره به سخنان رهبری در جمع دانش آموزان بیان داشت: آمریکا با تروریست خواندن ملت ایران نشان داد قابل اعتماد نیست است و سوال اینجا س که چرا مسئولان آن روز که می خواستن مذاکره کنند به توصیه مقام عظمای ولایت گوش نکردند.

 

وی عنوان داشت: اشتباه مسئولان این بود که ملت را از جنگ احتمالی با آمریکا ترساندن و این در حالی است که فرماندهان ارشد آنها اعتراف کردند که وارد جنگ احمقانه که باعث نابودی ایالات متحده می شود نخواهند شد و برجام را که برای کشور هزینه ساز شده است را پذیرفتند.

 

امام جمعه موقت تربت جام با اشاره به کج رفتاری نمایندگان در مجلس شورای اسلامی در گذشته و حال خاطرنشان کرد: نداشتن تقوا باعث کج رفتاری نمایندگان می شود که یک سند به مهمی برجام را در کمتر 20 دقیقه مصوب می کنند و بعد از آن با نماینده اروپا عکس سلفی حقارت می گیرند و باعث شرمندگی مردم ایران می شوند.

 

حجت الاسلام احمدی یادآورشد: کج رفتاری یک نماینده بی بصرت و نا آگاه باعث بدنامی مجموعه عظیمی مثل مجلس می شود و تاریخ نشان می دهد اینگونه نماینده در دایره مردم خارج و به دامن آمریکا و انگلیس پناهنده و ذلیلانه عمر خود را سپری می کنند.

 

وی با اشاره بیان رهبری در خصوص فتنه و جذب حداکثری افراد بیان داشت: مقام معظم رهبری بارها موضع مشخصی درباره فتنه گران در سال 88 داشته اند و امروز برکسی پوشیده نیست سران فتنه را دستگاه جاسوسی آمریکا وانگلستان حمایت می کردند و در توهین مقدسات وامام حسین (ع) کوتاهی نکردن و اینکه نماینده تربت جام در حمایت از سران فتنه لیست را امضا می کند به معنی آن است که وی بی بصیرت و ناآگاه  که باعث شرمندگی مردم منطقه شد.

 

امام جمعه موقت با اشاره به اهمیت پیاده روی اربعین حسینی تاکید کرد: راهپیمایی اربعین حسینی بزرگترین سرمایه جهان اسلام است که مرگ استکبار جهانی را رقم می زند و این تدبیر خاندان اهل بیت است که نهضت عاشورا در تمدن سازی جاودانه بماند.

 

حجت الاسلام احمدی با تسلیت در گذشت پدر سردار سلیمانی گفت: پدر سردار سلیمانی فرزندی صالح تربیت کرد که افتخار بزرگی برای کشور است و امروز مهمترین فرد برای  حمایت از مظلومان منطقه و جهان جانفشانی می کند.

انتهای پیام/