به گزارش صبح توس؛ مجتبی شاکری عصر امروز در دیدار با مدیرکل ثبت‌احوال خراسان رضوی اظهار داشت: اداره ثبت‌احوال یکی از اساسی‌ترین دستگاه‌های اداری در شهرستان خلیل‌آباد محسوب می‌شود که از بدو تولد تا مرگ همراه مردم است.

وی بابیان اینکه ثبت وقایع حیاتی در شهرستان خلیل‌آباد باعث می‌شود که مدیران برنامه‌ریزی دقیق‌تری برای جامعه هدف خود داشته باشند، خاطرنشان کرد: جایگاه ثبت‌احوال در مواقع حساس به‌ویژه برگزاری انتخابات بر کسی پوشیده نیست.

فرماندار خلیل‌آباد ارائه خدمات به مردم شهرستان خلیل‌آباد توسط اداره ثبت‌احوال مطلوب دانست و تصریح کرد: حتی یک ارباب‌رجوع ناراضی از مجموعه ثبت‌احوال به فرمانداری مراجعه نداشته است.

وی بابیان اینکه حجم مراجعات به اداره ثبت‌احوال شهرستان بسیار بالا است، اذعان کرد: اداره ثبت‌احوال تحول چشمگیری در خدمت‌رسانی داشته است و خدمات خوبی را در صدور شناسنامه و کارت ملی هوشمند ارائه می‌دهد.

شاکری همچنین با تأکید بر اینکه ساماندهی بحث قبرستان توسط شهرداری خلیل‌آباد در حال پیگیری است، عنوان کرد: اداره ثبت‌احوال خلیل‌آباد با کمبود نیرو مواجه است ولی علی‌رغم این مشکل، نقش خود را به‌خوبی ایفا می‌کنند.

استقبال مردم خراسان رضوی از کارت ملی هوشمند در حد انتظارات نیست

محمدحسن نیری، مدیرکل ثبت‌احوال خراسان رضوی همچنین در این دیدار بابیان اینکه سرعت بخشیدن و تسهیل در امورات مردم مربوط به ثبت‌احوال از اهداف این اداره است، اظهار داشت: استقبال مردم از ثبت‌نام کارت هوشمند نیز نسبت به آن چیزی که انتظار است کمتر بود و امیدواریم در پایان سال جاری با کمک صدا و سیما و دستگاه های مختلف به 60 درصد ثبت نام برسیم.

وی از برون‌سپاری امورات مربوط به کارت هوشمند در استان خبر داد و گفت: برای سهولت در صدور کارت ملی هوشمند نیز توافق‌هایی صورت گرفت که دفاتر پیشخوان دولت در شهر و روستا که مایل به همکاری باشند مجوز لازم به آن‌ها داده می‌شود.

انتهای پیام/