به گزارش خبرنگار صبح توس؛ سید محمد حسینی مسئول نظارت بهداشتی شبکه دامپزشکی شهرستان جغتای، صبح امروز در گفت و گو با صبح توس از کشف و معدوم سازی ۳۲۰ کیلو گرم انواع گوشت فاسد در این شهرستان خبر داد.

وی تشریح کرد: طی یک اقدام ضربتی و قاطع ودر مدت زمان ۱۰ روز بیش از ۳۲۰ کیلوگرم گوشت قرمز و سفید منجمد، گوشت چرخ شده ، آلایش مرغ شامل (سنگدان ، جگر و دل)چربی و کله پاچه کشف و معدوم شد.

مسئول نظارت بهداشتی شبکه دامپزشکی افزود: تمامی این فرآورده ها به علت انقضاء تاریخ مصرف، نداشتن بر چسب هویتی، تغییر رنگ و بوی بد و تعفن آور و یا انجماد غیر اصولی غیر قابل مصرف تشخیص داده شده و با تنظیم صورتجلسه به شبکه دامپزشکی انتقال یافته و در چاه دفن ضایعات به صورت اصولی مدفون گردیدند.

حسینی در ادامه ضمن توصیه جدی به شهروندان در خصوص توجه به اطلاعات مندرج بر روی برچسب هویتی فراورده های خام دامی یادآور شد: کلیه فرآورده هایی که به صورت بسته بندی در بازار عرضه میشوند دارای تاریخ تولید و انقضاء بوده و بعد از مهلت انقضاء به هیچ وجه نباید مورد استفاده قرار گیرند به همین منظور گوشت قرمز قابل عرضه در قصابیها دارای مهرهایی به رنگ آبی یا قرمز دامپزشکی می باشند که نشان دهنده صحت و سلامت آن محصول می باشد.

وی با بیان اینکه مهلت استفاده از گوشت قرمز تازه حداکثر ۵ روز می باشد، اظهار داشت: جهت اطمینان از سالم بودن گوشت مصرفی و پیشگیری از ابتلا به بیماریهای مشترک بین انسان و دام از جمله بیماری تب مالت، تب کریمه –کنگو. بیماریهای انگلی و .... باید ان را به مدت ۲۴ ساعت در سردخانه و یا فریزهای خانگی با دمای ۴ درجه نگهداری کرد.

مسئول نظارت بهداشتی شبکه دامپزشکی در پایان همچنین از مردم خواست تا موارد مشکوک به فساد در فراورده های گوشتی را با شمار تماس ۴۵۶۲۲۴۵۳دامپزشکی جغتای از طریق شماره تماس در میان بگذارند.

انتهای پیام/