مجتبی شاکری در گفت‌وگو با خبرنگار صبح توس، تبعید حضرت امام خمینی(ره)، شهادت دانشجویان و تسخیر لانه جاسوسی سه رویداد مهمی بود که در 13 آبان سال‌های 43، 57 و 58 رخ داد و این روز را به یک روز مهم در تاریخ ایران مبدل کرد.

 

وی بابیان اینکه تمام این رویدادها برای احقاق حق ملت ایران بود، خاطرنشان کرد: 13 آبان ماه یک حرکت تاریخی و ماندگار در تاریخ انقلاب اسلامی بود که هیچ‌گاه از ذهن ملت ایران فراموش نخواهد شد.

 

13 آبان ماه باعث خودباوری، وحدت، انسجام و همت مردم شد

 

فرماندار خلیل‌آباد با تأکید بر اینکه 13 آبان ماه یک منشأ تاریخی داشت که پایه‌های استقلال و آزادگی و پایمردی مردم را در مقابله با استکبار بنیان نهاد، تصریح کرد: وجوه مشترک تمام این سه رویداد مهم در 13 آبان ماه بحث استکبارستیزی بود.

 

وی همچنین اذعان کرد: در آن زمان این حرکت‌ها و اقدامات انقلابی که صورت گرفت با رویکرد خودباوری مردم، وحدت، انسجام و همت در قشر نخبه دانش‌آموز و دانشجو نقطه عطفی در تاریخ انقلاب اسلامی بود که توانست راهبرد و رویکرد انقلاب را مشخص کند.

 

13 آبان ماه پدیدآورنده نسلی بود که دفاع مقدس را اداره کرد

 

شاکری بابیان اینکه 13 آبان ماه توانست نسلی را به عرصه انقلاب بیاورد که دفاع مقدس را اداره کردند، عنوان کرد: رزمندگان دفاع مقدس از همان دانش‌آموزان و دانشجویانی بودند که در سیزده آبان و عرصه‌های مختلف انقلاب نقش‌آفرینی کردند.

 

وی با تأکید بر اینکه این نسل توانستند در عرصه‌های مختلف انقلاب مؤثر باشند، بیان کرد: امروز 13 آبان به‌مراتب سرنوشت‌سازتر، پراهمیت‌تر است و نیاز به حضور باصلابت دانش‌آموزان و دانشجویان و تمام آحاد جامعه است.

 

13 آبان باشکوه‌تر از سال‌های گذشته با حضور تمام آحاد جامعه برگزار می‌شود

 

این مقام مسئول همچنین تشریح کرد: در چند ماه اخیر استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا و رئیس‌جمهور آمریکا موضع‌هایی علیه ایران داشت و حضور آحاد مختلف مردم نیز پاسخ این یاوه‌گویی‌ها را خواهد داد و صلابت، عزت و اقتدار نظام و انقلاب را به رخ جهانیان می‌کشد.

 

وی در پایان بابیان اینکه ملت شریف ایران با حضور و مشارکت دوباره در 13 آبان موضع استکبارستیزی خود را به دنیا ثابت خواهد کرد، گفت: طبق برنامه‌ریزی‌هایی که صورت گرفت راهپیمایی 13 آبان در شهرستان خلیل‌آباد باصلابت‌تر و باشکوه‌تر از سال‌های گذشته برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/