به گزارش صبح توس؛ مجتبی شاکری عصر امروز در نشست پارلمان زنان و خانواده شهرستان خلیل‌آباد اظهار داشت: نیمی از جمعیت شهرستان خلیل‌آباد را بانوان و 65 درصد این جمعیت متعلق به جمعیت روستایی است و باید در این بخش نگاه ویژه‌ای داشته باشیم.

وی بابیان اینکه نقش زنان و مادران در زمان انقلاب و هشت سال دفاع مقدس بسیار تأثیرگذار بود، خاطرنشان کرد: زنان به‌عنوان رکن اصلی نهاد اجتماعی، نقش بسیار مؤثری در حوزه‌های مختلف می‌توانند ایفا کنند.

فرماندار خلیل‌آباد با تأکید بر اینکه پارلمان مشورتی زنان و خانواده برای بها دادن و به‌کارگیری بانوان در استان خراسان رضوی تشکیل شد، تصریح کرد: یکی از رویکردها و شعارهای دولت دوازدهم استفاده از ظرفیت و پتانسیل بانوان است.

وی همچنین در ادامه اذعان کرد: بانوان می‌توانند در تصمیم‌گیری‌ها از سطح استان تا شهرستان مثل زمان هشت سال دفاع مقدس نقش‌آفرینی کنند.

شاکری با تأکید بر اینکه بانوان شهرستان باید این فرصت را مغتنم بشمارند، عنوان کرد: پارلمان زنان و خانواده از ظرفیت قانون‌مند و هدفمندی برخوردار است که مدیران دستگاه‌ها و ادارات باید همکاری خوبی با این پارلمان داشته باشند.

وی در ادامه بابیان اینکه هیئت‌رئیسه و کمیسیون‌ها پارلمان زنان و خانواده به ادارات شهرستان اعلام‌شده است، تأکید کرد: این پارلمان باید با مشورت، همفکری و مشارکت خود باری را از روی دوش ادارات بردارند.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه باید از ظرفیت سایر بانوان خارج از پارلمان به‌درستی استفاده شود، بیان کرد: رویکرد دولت در سال جاری بحث اشتغال است و باید این رویکرد در حوزه بانوان پیگیری ویژه‌ای شود.

وی بابیان اینکه مهارت‌آموزی و توانمندسازی بانوان توسط مرکز فنی و حرفه‌ای باید به‌صورت ویژه مدنظر قرار گیرد، تشریح کرد: کاهش آسیب‌های اجتماعی و ایجاد نشاط و شادابی اجتماعی نیز ازجمله مواردی است که باید پارلمان زنان و خانواده به آن ورود پیدا کنند.

انتهای پیام/