به گزارش صبح توس؛ یادواره 52 شهید دانش‌آموز شهرستان خلیل‌آباد و شهید محمدحسین فهمیده ظهر امروز به مناسبت هفته بسیج دانش‌آموزی در دبیرستان رئیس زاده با حضور برخی از مسئولان شهرستان و دانش‌آموزان برگزار شد.

 

دانش‌آموزان باید مراقب هجمه‌های فرهنگی دشمن در فضای مجازی باشند

 

حسین طارم در این مراسم ضمن تشریح نقطه شروع جنگ تحمیلی، اظهار داشت: کشور ایران بعد از پیروزی انقلاب ثبات لازم را در عرصه‌های سیاسی، اقتصادی و اجتماعی نداشت و زمانی که جنگ شروع شد و بسیجیان از حداقل امکانات نظامی محروم بودند.

 

وی همچنین در ادامه خاطرنشان کرد: رزمندگان حتی فشنگ برای جنگیدن در اختیار نداشتند که با همراهی تعدادی از فرماندهان ارتش توانستند در مقابل هجمه‌های دشمن به ایستند.

 

این رزمنده دوران دفاع مقدس بابیان اینکه ایران با یک کشور روبرو نبود، بلکه بر اساس مستندات بیش از 32 کشور، عراق را در مقابل ایران حمایت می‌کردند، تصریح کرد: ایران در زمان دفاع مقدس از 12 کشور دنیا اسیر داشت و عملاً جمهوری اسلامی در مقابل دنیای استکبار و حامیان آنان ایستادگی کرد.

 

وی اذعان کرد: خلوص نیت، پایمردی و جوانمردی بسیجیان، سپاهیان و نیروهای ارتش باعث شد که در طول هشت سال دفاع مقدس بتوانیم سرافرازانه از میهن، کشور و کیان خود دفاع کنیم.

 

طارم با تأکید بر اینکه با توجه به اقتدار نظام جمهوری اسلامی ایران، بعید است که دشمن به دنبال رویارویی نظامی با ایران باشد، عنوان کرد: امروزه میدان جنگ به سمت مسائل فرهنگی است و دانش‌آموزان باید با خوب درس خواندن و مراقبت از فضای مجازی بتوانند در سالم نگه‌داشتن خود و اجتماع کوشا باشند.

 

وی ضمن بیان خاطره‌ای از شهید سید مهدی حسینی از روستای مهدی‌آباد، تشریح کرد: شهدا زنده و ناظر بر اعمال ما هستند و قطعاً از اعمال خوب ما حمایت می‌کنند.

 

شهیدان دانش‌آموز در سنگر علم و دانش موفق بودند

 

حسن صداقتی در این مراسم بابیان اینکه دانش‌آموزان شهید با الگو گیری از فرهنگ عاشورایی در زمان هشت سال دفاع مقدس خود را به جبهه‌ها رساندن، اظهار داشت: شهدا با جان‌فشانی، خود را در تاریخ ماندگار کردند.

 

وی با تأکید بر اینکه برگزاری یادواره‌های شهدا باعث ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و آشنایی دانش‌آموزان با این فرهنگ خواهد شد، خاطرنشان کرد: دانش‌آموزان همواره نقش بی‌نظیری را در تاریخ انقلاب و دفاع مقدس دارند.

 

مدیر آموزش‌وپرورش خلیل‌آباد بابیان اینکه دانش‌آموزان باید وصیت‌نامه شهدا را بخوانند و به آن عمل کنند، تصریح کرد: دانش‌آموزان شهید مطمئناً همان‌طور که در دفاع از میهن خود موفق بودند در سنگر علم و دانش نیز موفق بودند.

 

وی در پایان اذعان کرد: اگر می‌خواهیم در پیشرفت کشور خود در عرصه‌های مختلف سهیم باشیم باید در تمام عرصه‌های علمی با تلاشی مضاعف نقش‌آفرینی کنیم.

 

در پایان این مراسم با طرح سؤالات فرهنگی از دانش‌آموزان برتر توسط امام‌جمعه، مدیر آموزش‌وپرورش، فرمانده سپاه و دیگر مسئولان حاضر در این مراسم تجلیل به عمل آمد و همچنین مراسم نماز ظهر و عصر را به امامت امام‌جمعه خلیل‌آباد اقامه شد.

انتهای پیام/