به گزارش صبح توس؛ علی اصغر سید آبادی ظهر امروز در حاشیه بازدیداز باشگاه کتابخوانی در سبزوار با بیان اینکه ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی باید از سنین کودکی در فرزندان ایجاد شود اظهارداشت: در راستا آشنایی دانش اموزان با فرهنگ کتاب و کتابخوانی بیش از 60هزار دانش اموزا درپنج هزار باشگاه کتابخوانی در کشور ساماندهی شده اند.

 

وی با اشاره به اینکه تاسیس باشگاه کتابخوانی یکی از مهم ترین راه های ایجاد ارتباط بین کتاب و افراد است تصریح کرد: با وجود هر 12 دانش اموز یک باشگاه کتابخوانی تاسیس می شود و در آن اقدامات مربوط به کتابخوانی انجام می شود.

 

مدیرکل دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خبرداد: همچنین به رویداد انتخاب شهرها به عنوان پایتخت کتاب کشور اشاره کرد و افزود: برای انتخاب یک شهر به عنوان پایتخت کتاب نیاز بسیار زیادی به همگرایی و هم افزایی و همکاری دستگاهها مرتبط در آنشهر است.

 

سیدآبادی با اشاره به اینکه برگزاری رویداد پایتختی کتاب سبب توسعه فرهنگ کتابخوانی و توجه ویزه مسئلین به این حوزه خواهد شد، تاکید کرد: شهرها از طریق ارائه پیشنهاد های مربوط به توسعه فرهنگ کتاب و انجام اقدامات عملی در حوزه ترویج کتابخوانی می توانند در این رقابت کشوری شرکت کنند.

 

وی ارائه برنامه های ابتکاری و موثر را در حوزه تشویق و ترغیب جامعه نسبت به کتاب را از جمله اولویت ها داوران برای انتخاب پایتخت کتاب دانست و بیان کرد: قابت در عرصه پایتختی کتاب بین شهرهای مختلف سنگین است.


انتهای پیام/