به گزارش صبح توس؛آئین گشایش نمایشگاه گروهی نقاشی «به رنگ کویر» که با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان  و انجمن هنرهای تجسمی گناباد در محل این اداره برگزار شده است، امروز صبح با حضور استادحسن مشایخی پیشکسوت و مدرس نقاشی و نیز مسئولین شهرستان برگزار شد.

 

در این مراسم که با استقبال خوب هنردوستان گنابادی همراه بود،استاد حسن مشایخی به خبرنگار ما گفت: در این نمایشگاه که حاصل حداقل دوسال زحمت وتلاش بچه هاست،چند نمونه از آثار بنده بهمراه 25اثر ازبانوان هنرمند گنابادی در معرض نمایش قرار گرفته و درآثار موجود بیشتر رنگ مخمل و بعضا هم موم و حتی سیاه قلم بکار رفته است.

 

وی افزود: بالغ بر 8سال است که با همت اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان کلاس های نقاشی را بصورت آزاد برگزار میکنیم که در این مدت شاهد پیشرفت و درخشش بانوان گنابادی در این زمینه بوده ایم و خانم ها زهره پاکدل، سپیده تقی زاده، بهاره پورابراهیم، معصومه سلطانی، الهام علی اکبری، عصمت مرتضوی، مه لقا مصباحی، هدی گرامی، اکرم آخرتی و نسیم سلطان خواه از جمله هنرآموزانی هستند که آثارشان در این نمایشگاه به نمایش گذاشته شده است.

 

 

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد گناباد نیز در حاشیه این مراسم اظهارداشت: آنچه که برای ما حائز اهمیت است، این است که تعدادی از بانوان هنرمند شهرستان مشغول به تولید آثار هنری در زمینه نقاشی و ابجاد زمینه فعالیت اقتصادی در کنار آن هستند.

حمیدرضا مهدوی ادامه داد: فعالیت در این عرصه کمک به اقتصاد خانواده و راهی برای تولید اشتغال است؛ امیدواریم که این کار توسعه پیدا کند وهنرمندان درکنار بحث تفریحی کار کردن، یک برنامه هدفمند و دائمی داشته باشند تا بازار فروش این آثار هنری در شهرستان ایجاد شود وبا تولید روزافزون سبب ایجاد اشتغال و کمک به اقتصاد خانواده های خویش شوند.

وی در پایان بیان داشت: این نمایشگاه تا 10 آبان ماه صبح ها از ساعت 8 الی 13 و عصرها از ساعت 16 الی 19 در محل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گناباد آماده بازدید علاقه مندان می باشد.

 

 

انتهای پیام/