حجت‌الاسلام علی محمودی در گفت‌وگو با صبح توس گفت: مردم درگز هم مانند سایر مسلمانان قصد زیارت مرقد مطهر امام حسین(ع) در روز اربعین با پای پیاده را دارند.

 

وی با اشاره به جلسه هماهنگی که با حضور کلیه مسئولین مرتبط در دفتر امام‌جمعه محترم تشکیل شد، افزود: 900 نفر از مردم خداجوی درگز به ندای حل من ناصر ینصرنی امام حسین علیه‌السلام پاسخ داده و با پای پیاده در قالب هفت کاروان از تاریخ پنجم آبان ماه به سمت مرز چزابه حرکت خواهند کرد.

 

رئیس تبلیغات اسلامی درگز گفت: موکب درگزی‌ها از مورخه 8 آبان ماه در کاظمین شروع به کار خواهد کرد و قرار است 15 روز و روزانه از 3000 نفر در دو وعده غذایی صبحانه و نهار پذیرایی نماید.

 

وی با اشاره به اهمیت کمک‌های مردمی در باشکوه برگزار شدن مراسم اربعین حسینی (ع) گفت: برآورد هزینه تقریبی بالغ‌بر 30 میلیون تومان است که انتظار می‌رود مردم ولایت مدار و خیرین محترم با حضور در دفتر عتبات عالیات کمک‌های خود را اعطا کنند.

 

حجت‌الاسلام محمودی با اشاره به جنایت‌های گروهای تکفیری در منطقه گفت: مسئولین کاروان‌ها نسبت به مسائل امنیتی به‌ویژه بیوتروریسم توجیه شده‌اند و استفاده از مواد غذایی موکب‌ها فقط با هماهنگی نماینده معرفی‌شده از سازمان تبلیغات مجاز است.

 

حجت‌الاسلام محمودی بررسی نقاط قوت و ضعف اقدامات سنوات گذشته را ضروری خواند و افزود: کار برای دین، امام حسین (ع) و شهدا رنگ و بوی مادی ندارد و آنچه در این راه انجام می‌گیرد برای خداست.

 

وی خاطرنشان کرد: امام حسین (ع) به همه مردم تعلق دارد و باید با انجام اقدامات مناسب کاری کنیم که زمینه حضور تمامی مردم در این عرصه فراهم شود.

انتهای پیام/