به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام علی ناهیدی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این شهرستان با اشاره به سالگرد شهادت سید مصطفی خمینی اظهار داشت: آیت‌الله سید مصطفی خمینی تا زمان شهادت از استوانه‌های انقلاب بود.

 

وی متوقف کردن نهضت انقلاب و ضربه زدن بر پیکر انقلاب را از اهداف رژیم ستم‌شاهی برای شهادت آیت‌الله سید مصطفی خمینی دانست و خاطرنشان کرد: شهادت آیت‌الله سید مصطفی خمینی بر خلاف اهداف رژیم ستم‌شاهی روند پیروزی انقلاب را سرعت بخشید.

 

ملت شریف ایران از کمک به مردم مظلوم میانمار دریغ نکنند

 

خطیب جمعه خلیل‌آباد با اشاره به کشتار ظالمانه مردم بی‌گناه میانمار، تصریح کرد: رژیم ظالم میانمار جنایات زیادی را علیه اقلیت مسلمان این کشور انجام می دهد و 220 روستا را به آتش کشیده و باعث آواره شدن شمار زیادی از مسلمان این کشور شده است.

 

وی ضمن تأکید بر لزوم کمک به مردم مظلوم میانمار، بیان کرد: مقام معظم رهبری نیز مبلغی را به مردم مظلوم میانمار کمک کرده‌اند و توقع از ملت شریف ایران است که از کمک به این مردم مظلوم دریغ نکنند.

 

زائران اربعین باید موارد قانونی و اخلاقی را رعایت کنند

 

حجت الاسلام ناهیدی در ادامه با اشاره به پیاده‌روی اربعین حسینی، عنوان کرد: زائرانی که قصد سفر به کربلا و شرکت در مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی را دارند باید حتماً روادید و گذرنامه به همراه داشته باشند.

 

وی با تأکید بر اینکه ورود به کشورهای دیگر بدون گذرنامه و روادید ممنوع است، بیان کرد: باید به قوانین کشور و ضوابط آن احترام گذاشته شود و مطمئناً با افرادی که قصد خروج یا ورود بدون روادید و گذرنامه داشته باشند برخورد خواهد شد.

 

امام جمعه خلیل‌آباد بابیان اینکه زائران به‌صورت گروهی سفر داشته باشند تا مسائل ایمنی و امنیتی رعایت شود، تشریح کرد: بانوان از همراه داشتن جواهرات و زیورآلات و ارز زیاد خودداری کنند.

 

وی تأکید کرد: زائر باید شأن نظام مقدس جمهوری اسلامی را حفظ کند و به جهات اخلاقی و قانونی رعایت موارد لازم را داشته باشد.

 

غفلت، ضررهای جبران‌ناپذیری را بر اعمال دنیوی و اخروی انسان وارد می‌کند

 

حجت الاسلام ناهیدی در ادامه بابیان اینکه غفلت خسارت‌بارترین آسیب‌ها را بر پیکر انسان وارد می‌کند، ابراز کرد: غفلت سرچشمه بسیاری از مصیبت‌ها و گناه‌ها و مایه نابودی عمر انسان هست که ممکن است دامن‌گیر هر انسانی شود.

 

وی با تأکید بر اینکه غفلت همان‌طور که در دنیا آسیب‌هایی دارد در مسیر اخروی انسان نیز ممکن است آسیب‌هایی داشته باشد و تمام اعمال خیر یک فرد را از نابود کند، اظهار کرد: انسان غافل با چشم خود حقایق را نمی‌بیند و خود را از شنیدن سخن حق محروم می‌کند.

 

وی غفلت از خداوند، بهار جوانی، گناهان، دشمن، مرگ، شیطان، فتنه‌ها، سرمایه عمر وغیره را از مصادیق غفلت برشمرد و خاطرنشان کرد: برای همه لازم است که به آسیب‌ها، نشانه‌ها و راه‌های برطرف کردن غفلت توجه داشته باشند.

 

انتهای پیام/