به گزارش صبح توس؛ نبی الله رحمانی صبح امروز در مراسم قرائت پیام مهر که به مناسبت هفته ناجا در هنرستان کاردانش امام حسین(ع) برگزار شد، با اشاره به تهدیدات مربوط به جوانان و نوجوانان اظهار داشت: با توجه به ارزشی که این منطقه دارد هیچ گاه آمریکا، اروپا و دشمنان ایران، دست از سنگ اندازی های خود بر نخواهند داشت.

 

وی با بیان اینکه آمریکا به خاطر حفظ منافع خود برخی از کشورها نظیر عربستان را همسو با خود کرده است، خاطرنشان کرد: آمریکا همچنین به همین دلیل اقداماتی را در کشورهای خاورمیانه از جمله ایران انجام می دهد که متاسفانه یکی از این اقدامات کشت مواد مخدر در افغانستان و ورود آن به ایران است.

 

فرمانده انتظامی در ادامه با تاکید بر اینکه با توجه به تهدیدات و همجواری ایران با کشور افغانستان به عنوان بزرگترین تولید کننده مواد مخدر در جهان، زمینه استفاده از مواد مخدر برای جوانان فراهم است، تصریح کرد: همه ساله میزان تولید مواد مخدر در افغانستان افزایش پیدا می کند و آمریکا برنامه ریزی مستقیم بر افزایش میزان تولید مواد مخدر دارد.

 

وی با بیان اینکه دانش آموزان با توجه به اینکه در سنی قرار دارند که بسیار کنجکاو هستند باید مراقب باشند که در دام اعتیاد و مواد مخدر گرفتار نشوند، بیان کرد: هیچ کس به اندازه خود دانش آموز نمی تواند آینده خود را تضمین کند تا به سمت مواد مخدر نرود.

 

رحمانی با اشاره به اینکه راه اندازی شبکه های ماهواره ای یکی دیگر از تهدیدات آمریکا علیه ایران است، عنوان کرد: هر کدام از شبکه های ماهواره ای هزینه های زیادی برای آمریکا دارد، ولی چرا 1200 شبکه ماهواره ای با انواع فیلم های مبتذل به صورت رایگان در اختیار ایران گذاشته می شود؟ دانش آموزان باید مراقب حرکات سخت افزارانه و نرم افزارانه دشمن باشند.

 

وی ضمن تاکید بر استفاده از گوشی های هوشمند، بیان کرد: بیش از 30 میلیون کاربر تلگرام در ایران هستند و بیش از 90 درصد مردم ایران از گوشی هوشمند و فضای مجازی استفاده نادرست می کنند

 

این مقام مسئول در ادامه خطاب به دانش آموزانی که با موتور سیکلت تردد می کنند، ابراز کرد: بدون گواهینامه کسی حق تردد با موتور سیکلت و خودرو ندارد و این یک قانون است که باید آن را بپذیریم.

 

وی همچنین تاکید کرد: پلیس با دانش آموزانی که با موتور سیکلت به مدرسه تردد می کنند برخورد خواهد داشت و موتور سیکلت آنها را تا پایان سال تحصیلی توقیف می شود.

 

رحمانی در پایان با بیان اینکه سرنوشت و آینده خود را به خاطر یک تصمیم عجولانه نابود نکنید، خاطرنشان کرد: نزاع و درگیری در شأن و منزلت یک دانش آموز نیست و پلیس با این موارد به شدت برخورد می کند.

 

انتهای پیام/