حجت الاسلام حسینعلی رحمتی در گفتگو با صبح توس؛ در رابطه با اعزام مبلغان به عتبات عالیات، عنوان کرد: امسال درایام دهه آخر صفر، اداره کل تبلیغات اسلامی نسبت به فعال سازی همه شبکه های مرتبط، جهت ارائه خدمات فرهنگی و تبلیغی و غیره، سازماندهی کاروان‌های پیاده و سواره رضوی اقدام خواهد کرد.

 

وی ادامه داد: در این راستا بیش از۹۰۰ روحانی در طرح «مستقر و هجرت» که به صورت سالانه در روستاهای سطح استان ساکن هستند، آمادگی همراهی باکاروانهای پیاده و سواره (زائرین) را دارند.

 

مسئول امور مبلغان وائمه جماعات اداره کل تبلیغات اسلامی ابراز کرد: این سازمان علاوه بر اعزام مبلغ به تمامی مساجد و هیئات متقاضی، در ایام دهه آخر صفر نسبت به اعزام بیش از ۱۰۰۰نفر از مبلغین مجرب به کاروانهای پیاده و غیره آمادگی دارد.

 

حجت الاسلام رحمتی با بیان اینکه اعزام مبلغین به عتبات عالیات طبق سهمیه اعلام شده ازسوی بعثه مقام معظم رهبری مدظله العالی درحج و زیارت تعیین می شود، گفت: سهمیه امسال اداره کل تبلیغات اسلامی حدود ۱۵۰نفر مبلغ مجرب است که این مبلغان قبل از اربعین به عتبات اعزام می شوند.

 

وی افزود: این مبلغان بیش از ۱۵۰هزار نفر را تحت پوشش تبلیغی در ایستگاههای صلواتی و مکانهای اسکان زائرین در نجف اشرف و کربلای معلا قرار می‌دهند.

 

مسئول امور مبلغان و ائمه جماعات اداره کل تبلیغات اسلامی در رابطه با وظایف مبلغان اعزامی عنوان کرد: اهم وظایف این مبلغین اقامه نماز جماعت، بیان احکام و آداب و فضیلت زیارت و پاسخ به شبهات مختلف دینی، فرهنگی و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، قرائت دعا، ارائه مشاورهای دینی و غیره است.

 

افزود: باتوجه به اینکه دشمنان انقلاب ونظام بویژه شیعه انگلیسی که تمام توان خودشان را در شبهه افکنی و وارونه جلوه دادن اسلام وعدم بهره برداری صحیح زائرین ازمراسم اربعین بکار بسته اند، مسئولیت مبلغین جهت خنثی سازی این هجمه های فرهنگی دشمن، بسیارخطیر است.

 

وی یکی از فرصتهای بسیارخوب تبلیغی بویژه درایام اربعین حسینی(ع) را استفاده مبلغین ازفضای مجازی دانست و ادامه داد: در این راستا آموزشهای لازم به مبلغین محترم ارائه و اطلاع رسانی خواهد شد و باتوجه به اینکه مبلغین اعزامی قبلا دوره‌های مربوطه راگذرانده اند، اکثرا آمادگی ارائه خدمات و فعالیتهای لازم را درفضای مجازی خواهند داشت.

 

مسئول امور مبلغان وائمه جماعات اداره کل تبلیغات اسلامی بیان کرد: این اولین سال است که اداره کل تبلیغات اسلامی به صورت سازماندهی شده و گسترده اقدام به اعزام مبلغین کارآمد و آموزش دیده در ایام اربعین حسینی(ع) به نجف اشرف و کربلای معلا می کند.

 

حجت الاسلام رحمتی با اشاره به اینکه در سالهای قبل در ایام اربعین صدها مبلغ اداره تبلیغات، زائران را همراهی می کردند، گفت: اما امسال قراراست به صورت جهادی وو به صورت سازماندهی و نظارت بیشتر اعزام شوند.

 

وی در پایان اظهار کرد: از همه زائرین عتبات عالیات درخواست میکنم باتوجه به سیل شبهات وارده ازسوی دشمنان داخلی وخارجی علیه دین و اعتقادات، حتما در این سفرمعنوی و پربرکت خودشان را با یک کارشناس دینی که در واقع همین روحانیت انقلابی هستند مرتبط کنند تا خدای ناخواسته جذب جریانهای انحرافی بویژه جذب شیعیان انگلیسی نشوند.

 

انتهای پیام/