به گزارش صبح توس؛ صبح گاه مشترک نیروهای انتظامی شهرستان گناباد، صبح امروز در آغاز هفته ناجا، در حالی به میزبانی ستاد فرماندهی انتظامی گناباد برگزار شد که فرماندار، امام جمعه، مسئولین نظامی و انتظامی و ادارات شهرستان در این مراسم حضور داشتند.

 

 

علی اکبر کیانی، فرمانده انتظامی گناباد در این مراسم ضمن تبریک هفته ناجا اظهار داشت:تاکنون 85درصد جرائم شهرستان کشف و شناسایی شده و در 6ماهه نخست امسال 25درصد افزایش کشفیات درزمینه مواد مخدر نسبت به سال گذشته داشته ایم.

 

وی افزود: در زمینه کشف کالای قاچاق تا امروز 75 درصد افزایش کشفیات نسبت به سال گذشته داشته ایم،اما مهمترین موضوعی که امسال برای ما دردآور بوده است بحث تخلفات رانندگی بوده که منجر به مجروح شدن 300نفر و کشته شدن 12نفر تاکنون شده است.لذا از کلیه دستگاههای اجرایی مرتبط شهرستان تقاضا داریم که همکاری و پشتیبانی لازم را در این زمینه داشته باشند تا شاهد کاهش چشمگیر این امر در سطح شهرستان در 6ماهه دوم سال باشیم.

 

 

در ادامه محمدعلی نبی پور فرماندار گناباد نیز ضمن اشاره به نقش موثر نیروی انتظامی در برقراری امنیت اظهار داشت: اگر نیروهای نظامی در تأمین امنیت ملی و نیروهای انتظامی در تأمین امنیت داخلی، هم افزایی لازم را نداشته باشند ،با مشکلات جدی روبرو می شویم.

 

وی ادامه داد: وجود مقوله امنیت که هم از منظر دینی و هم از منظر انسانی به آن تأکید بسیار شده است؛باعث آسایش ، آرامش وتوسعه میشود چراکه اگر امنیت نباشد علی رغم اینکه نظم برقرار نمیشود،پیشرفت و توسعه نیز حاصل نمیشود.

 

فرماندار گناباد با بیان این مطلب که ما جامعه ای امن نیاز داریم که مردم در آن احساس آسایش کنند نه جامعه امنیتی، تصریح کرد: هرگاه یک شهروند احساس امنیت کند مطمئنا حضور فعال در جامعه را رقم خواهد زد،لذا عدم وجود امنیت در مباحث اجتماعی نتیجه ای جز بی تفاوتی را دربر نخواهد داشت و میبایست امنیت عادلانه باشد تا شهروندان حضور ومشارکت بیشتری در فعالیتهای اجتماعی داشته باشند.

 

محمد علی نبی پور ضمن اشاره به افزایش تخلفات رانندگی در نیمه نخست امسال افزود: امنیت زمانی برقرار میشود که یک هم افزایی بین شهروندان ونیروی انتظامی برقرار شود و لذا اگر امروز شاهد افزایش تخلفات رانندگی هستیم،نتیجه عدم مشارکت مردم در این زمینه است.از این رو همانگونه پلیس جزئی از این مردم است ، مردم نیز باید خود را جزئی از پلیس بدانند تا بی نظمی از بین برود و شاهد کاهش چشمگیر تخلفات رانندگی در شهرستان باشیم.

 

وی با تأکید بر سرمایه اجتماعی بعنوان مهمترین سرمایه یک کشور اظهار داشت: این سرمایه زمانی بوجود می آید که احساس امنیت اجتماعی در جامعه به بوجود آمده باشد. در زمینه اقتصاد مقاومتی نیز تا زمانیکه سرمایه گذار در جایی احساس امنیت نکند مسلما در آنجا سرمایه گذاری نخواهد کرد .لذا باید شهروندان بعنوان سرمایه اجتماعی قوانین و مقررات را به درستی رعایت کنند وگرنه پلیس هرمیزان هم فشار بیاورد ولی مردم به قوانین پایبند نباشند،این مقوله یک مقوله موثری نخواهد بود.ما  اگر بعنوان یک شهروند به قوانین احترام بگذاریم در اینصورت هم هزینه پلیس کاهش میابد و هم شاهد نتایج قابل توجهی دراین زمینه خواهیم بود.

 

در پایان مراسم نیز از جمعی از خانواده شهدا و از برگزیدگان ناجا تجلیل بعمل آمد.

 

 

انتهای پیام/