به گزارش صبح توس؛ احمد برادران ظهر امروز در جلسه کمیته بانوان شهرستان با بیان اینکه تاکنون 20 صندوق اشتغالزایی خرد در روستاهای شهرستان ایجاد شده است اظهارداشت: تاکنون این صندوق ها توانسته اند 200 نفر از بانوان را به صورت عضو جذب کنند که گام مهمی در ایجاد مشاغل خانگی است.

 

وی بابیان اینکه راه اندازی این صندوق ها نقش مهمی در راستای تحکیم بنیان خانواده دارد تصریح کرد: فعالیت اعضا در این صندوق ها همراه درآمدزایی برای این افراد است که می تواند به استحکام و تداوم زندگی کمک شایانی باشد.

 

فرماندار سبزوار به 30 عنوان هدف گذاری در برنامه توسعه ششم در حوزه های فرهنگی اجتماعی و حمایت از خانواده اشاره کرد و ادامه داد: همزمان با اجرای این برنامه و دست یابی به اهداف بایستی شاهد کاهش آسیب های اجتماعی و مرگ و میر کودکان و مادران به دلایل این آسیب ها باشیم.

 

برادران با بیان اینکه سند توسعه شهرستان نیز با همکاری دستگاههای اجرایی و اساتید دانشگاهی تهیه و تدوین شده است تاکید کرد: در این سند نیز توجه ویژه به موضوعات فرهنگی اجتماعی شده و نقاط ضعف و قوت این حوزه ها مشخص شده است.

 

وی همچنین به اختصاص یک میلیارد و 755 میلیون تومان تسهیلات مشاغل خانگی به سبزوار اشاره کرد و افزود: در سال جاری توجه ویژه به مشاغل خانگی ایجاد شده توسط بانوان شده و به زودی سهم بانوان از این مبلغ مشخص خواهد شد.

 

فرماندار سبزوار کاهش سن سالمندی در بانوان را نیز به عنوان آسیبی در این قشر دانست و تاکید کرد: با ایجاد فضای شاد و با نشاط می توان از این کاهش این رقم جلوگیری کرد.

 

انتهای پیام/