به گزارش صبح توس؛ شهرستان باخرز در سوم مهرماه سال 92 میزبان سه لاله سرخ گمنامی بود که حال و هوای هشت سال دفاع مقدس را با خود به اینجا آوردند. 

 

تشییع و خاک سپاری سه شهید گمنام در این روز با استقبال پرشور مردم شهید پرور و همیشه در صحنه باخرز همراه بود و مردم از این سه شهید گمنام همچون فرزندان خودشان تکریم کردند. 

 

بعد از مراسم تشییع و تدفین شهدای گمنام، مسئولان شهرستانی و استان بارها و بارها قول های زیادی در خصوص ساخت بنایی در خور جایگاه این عزیزان دادند و در دهه فجر 93 عملیات احداث بنای شهدای گمنام باخرز با حضور سردار نجاتی، مدیر کل حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس خراسان رضوی آغاز شد و علاوه بر 500 میلیون ریال از محل اعتبارات شهرداری، مبلغ 200 میلیون ریال نیز از سوی خیرین در نظر گرفته شد. 

 

اما با گذشت سه سال از آغاز این پروژه، تنها اسکلت نیمه تمام این بنا است که بر فراز شهر باخرز خودنمایی می کند و قول های شهردار سابق باخرز و دیگر مسئولین فقط در حد وعده باقی مانده است.

 

برای پیگیری این موضوع به سراغ سرپرست شهرداری باخرز رفتیم. اسماعیل پور با اشاره به واگذاری طرح ساخت بنای شهدای گمنام شهرستان باخرز به پیمانکار گفت: اعتبار پیش بینی شده برای ساخت بنای شهدای گمنام باخرز حدود یک میلیارد و پانصد میلیون ریال بوده که تاکنون حدود 700 میلیون ریال هزینه شده و 800 میلیون ریال بدیگر رای اتمام طرح مورد نیاز است. 

 

وی افزود: این طرح تاکنون حدود 60 درصد پیشرفت فیزیکی داشته و این درحالی است که هنوز هیچ اعتباری به شهرداری در خصوص این طرح واگذار نشده است و انتظار داریم مسئولان شهرستان و استان نسبت به شهرداری باخرز مساعدت داشته باشند تا با تخصیص اعتبار شاهد اتمام طرح در سال جاری باشیم. 

 

سرپرست شهرداری باخرز بیان داشت: امیدواریم مسئولان و دست اندرکاران شهرستان باخرز که جایگاه و مسئولیت خود را از جانفشانی و ازخود گذشتگی همین شهدای عزیز دارند، با پیگیری و تأمین اعتبار لازم، روند ساخت بنای شهدای گمنام باخرز را سرعت بخشند.

 

انتهای پیام/