محمد صالح جوکار در گفت و گو با خبرنگار صبح توس؛ اظهار کرد: بروز و ظهور وقایع ناگوار عاشورای 88 ادامه روند فتنه گری خواص بی بصیرت در انتخابات خرداد 88 بود و برای مطاع دنیا و قدرت طلبی زمینه را فراهم کرد که به مقدسات اسلام و تشیع و هیئات عزاداری اهانت شود.

 

وی تصریح کرد: در حوادث عاشورای 88  اندک کسانی که ضدیت با نهضت امام حسین(ع) داشتند به عزاداران حسینی اهانت کرده و نمادهای محرم را به آتش کشیدند تا پشت پرده فتنه گری سال 88 بر ملا شود.

 

نماینده سابق مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وقایع ناگوار عاشورای 88 بیانگر چهره واقعی فتنه گران بود، افزود: متاسفانه بخشی از جریان سیاسی داخل که با ضد انقلاب و بهائیت همراه شده بود، برای رسیدن به قدرت زمینه ای را ایجاد کرد که به آئین های مقدس امت اسلامی اهانت و هتک حرمت شود.

 

جوکار تاکید کرد: دشمن در روند فتنه 88 به دنبال آن بود تا علاوه بر انحراف و فروپاشی نظام مقدس جمهوری اسلامی، به آئین های مذهبی و سنتی ملت ایران اسلامی خدشه وارد کرده و اعتقادات و باورهای مردم را نسبت به این آئین ها سست و بی اراده کند.

 

وی بیان کرد: جریان نهضت کربلا و زنده ماندن عاشورا ریشه در حضور گسترده مردم و روحانیت شیعه  طی 1300 سال گذشته داشته و هیچگاه این نور هدایت و روشنگری خاموش نخواهد شد.

 

نماینده سابق مردم یزد در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: هر چند حماسه آفرینی ملت قهرمان ایران در 9 دی 88 همه این فتنه گری ها را به زباله دان تاریخ هدایت کرد؛ اما چهره واقعی برخی سیاسیون و ضد انقلاب را به گونه ای روشن و مبرهن ساخت که همگان به این نکته پی بردند که تمام این وقایع ریشه در ضدیت با اسلام و نهضت حسینی(ع) و موضوع امامت و ولایت داشته است.

 

جوکار خاطرنشان کرد: امروز ملت ایران برای حفظ انقلاب اسلامی و ادامه سیر صعودی آن نیازمند مشارکت حداکثری در همه عرصه ها همراه با هوشیاری و بصیرت است تا توطئه دشمنان نظام و اسلام و فتنه گری ها خنثی شود.

 

انتهای پیام/