به گزارش خبرنگار صبح توس؛ محمدرضا غفاری صبح امروز (4 مهر) به مناسبت هفته دفاع مقدس، در جمع دانش آموزان دبیرستان انقلاب اسلامی حاضر شد و با زبان صمیمانه با آن‌ها گفت‌وگو کرد.

 

فرمانده سپاه درگز اذعان داشت: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی به خاطر آنکه استکبار و صهیونیسم جهانی دستش از سرمایه‌های موجود در ایران کوتاه شد؛ جنگ تحملی را علیه ملت مسلمان ایران آغاز کرد.

 

وی افراد: این جنگ تحمیلی، هشت سال به طول انجامید؛ اما مردان و جوانان در برابر تهدیدات دشمن ایستادگی کردند و به پیروزی رسیدند.

 

غفاری خاطرنشان کرد: در طول چند صدسال اخیر این تنها جنگی بود که در آن‌یک وجب از خاک کشور از این سرزمین جدا نشد.

 

وی ادامه داد: این موفقیت حاصل یک روحیه است و دشمن به دنبال از بین بردن این روحیه انقلابی ماست؛ تا با شکستن آن، در هر جنگیعلیه ما به پیروزی رسد و اهداف خود را در این کشور پیاده‌سازی کند.

 

فرمانده سپاه درگز د ادامه به شهدای دانش آموز اشاره کردو گفت: ۳۶ هزار دانش‌آموز در راه انقلاب اسلامی و پیروزی آن در میدان‌های جهاد در طول جنگ تحمیلی شهید شده‌اند.

 

وی با تشریح زندگی‌نامه جوان‌ترین شهید کشور گفت: شهید پرویز اژدو جوان‌ترین شهید کشور از شهرستان درگز است که برای همه شهروندان درگزی مایه افتخار است و مانند هر شهیدی حقی بر گردن ما دارد.

 

فرمانده سپاه ادامه داد: شهرستان درگز 365 شهید تقدیم این نظام کرده است که پنج تا آن‌ها سرداران بزرگ جنگ تحمیلی بودند.

 

وی تصریح کرد: حق کوچکی که شهدا بر گردن ما دارند؛ آن است که باید نام و زندگی‌نامه آن‌ها را بدانیم و در راه رسیدن به اهداف مقدس‌شان گام برداریم.

انتهای پیام/