به گزارش خبرنگار صبح توس؛هوشنگ کياني فرمانده انتظامي تربت جام ظهر امروز در نشست خبري با اصحاب رسانه اين شهرستان که در سالن جلسات نیروی انتظامی برگزار شد با تشريح وضعیت جرائم سايبري گفت: با تلاش پليس فتا نسبت به سال گذشته کشف جرائم سايبري 90درصد در تربت جام افزايش يافته است.

کياني با اشاره به جرائم اينترنتي افزود: بيشترين جرائم سايبري در حوزه انتشار تصاوير شخصي و خانوادگي افرد، کلاهبرداري، نشر اکاذيب، خريد و فروش اجناس با انگيزه کنجکاوي و انتقام جويي بوده است و پليس قصد ندارد براي کنترل اين فضا به حريم شخصي افراد ورود پيدا کند و تنها به شکايت افراد رسيدگي مي کند.

وی ادامه داد: رصد فضای مجازی به صورت عمومی توسط پلیس فتا صورت می گیرد و اگر گروه و کانال یا هر شخص حقیقی در این فضا به کسی توهین نکند پلیس وارد بحث ها نمی شود و با کسانی که به دنبال اختشاش در این فضا هستند بر حسب دستور قضایی برخورد می شود.

فرمانده انتظامی تربت جام با اشاره به اواويت هاي کاري پليس افزود: خدمتگزاري به مردم، اجراي دستورات فرماندهي کل قوا، برخورد قاطع با قاچاق کالا و مواد مخدر، پيشگيري از سرقت و برخورد قاطع با اراذل و اوباش از مهمترين برنامه هاي کاري پليس در اين شهرستان است.

وي تصريح کرد: حفظ امنيت مردم براي پليس خط قرمز است و اگر کسي بخواهد با گردن کشي نظم عمومي جامعه را برهم بزند دست قدرتمند پليس گردنش را خواهد شکست واجازه خود نمايي نخواهد و قدرت پليس قانون و قلم است.

فرمانده انتظامي تربت جام خاطرنشام کرد: قانون مداري و پشت سر قانون حرکت کردن از وظايف ذاتي پليس و همه مردم در برابر قانون داراي حق مساوي هستند و اگر کسي بخواهد در برابر پليس که وظيفه برقراري امنيت را بر عهده دارد قد علم کند وهنجار شکني کند با قدرت در مقابلش مي ايستم.

کياني برخوردجدي پليس با سوداگران مرگ را يادآور شد و بيان داشت: برخورد با توزيع کنندگان مواد مخدر وکساني که مي خواهند با ترويج استفاده از مواد افيوني جامعه را به نابودي بکشند به صورت ويژه وقاطع برنامه هاي را اجرامي کنيم تا از هرگونه آسيب در امان باشد.

وي تعامل با قشرهاي مختلف جامعه لازم و ضروري دانست وعنوان کرد: پليس براي آنکه موفق شود برنامه هاي ابلاغي خود را پيش ببرد لازم مي داند با همه قشرهاي جامعه تعامل و ارتباط نزديک داشته باشد تا مسائل شهرستان به خوبي ودر اسرع وقت حل شود.

فرمانده انتظامي تربت جامه با اشاره به نقش رسانه درراستاي کمک به امنيت جامعه ابراز داشت: خبرنگاران رسانه بازوي نيروي انتظامي هستند که مي توانند مشکلات سيستم و جامعه را به پليس منتقل کنند و همراه اين نيرو به امنيت پايدار کمک کنند.

کياني ادامه داد: امروز عصر ارتباطات و سرعت انتقال پيام به قدري بالا رفته است که اگر کسي خودش راهمراه نکنند از اين مسير عقب مي ماند و لازم است نيروهاي نظامي همراه اين سرعت پيش روند.

وي با اشاره نياز جامعه به امر به معروف و نهي از منکر گفت: توقع پليس اين است که همه افراد بخصوص خبرنگاران به جاي تخريب به دنبال توصيه و امربه معروف ونهي از منکر باشند و با هرنگاهي که دارند اول مسئله شرعي را در نظر بگيرند تا حقوق افراد ضايع نشود.

انتهای پیام/