محمود اکبرزاده، شاعر و مداح اهل بیت (ع) در حاشیه اختتامیه کنگره شعر ۵ سوگند در گفت‌وگو با صبح توس، پیرامون ارتباط مداحی و انقلاب اسلامی، اظهار کرد: اگر مداح و جریان کلی مداحی در راه راست قدم بردارد تقویت‌کننده بسیار خوبی برای پیشبرد انقلاب اسلامی هستند.

وی خاطرنشان کرد: اینکه برخی از افراد هیئت‌ها و مداحان را از ورود به جریان‌های سیاسی منع می‌کنند و به دنبال سکولار کردن آن ها هستند، سخت در اشتباه هستند چراکه این مداحی با جریانات روز و زمانه گره‌خورده است و در عمل مداح می‌تواند با یک بیت شعر حرفی را بزند که برای بازگو کردن آن به ساعت‌ها سخنرانی و چندین جلد کتاب نیاز باشد.

اکبر زاده عنوان کرد: مداح باید بداند که چه حرفی را کجا بزند که اگر این‌طور شد در هر زمینه‌ای از سیاست، اجتماع و یا اقتصاد ورود کند، موفق و تأثیرگذار می‌شود.

شاعر و مداح اهل‌بیت (ع) تصریح کرد: مسائل روز را باید با جریان عاشورا گره زد و این تجربه تاریخی نسل ما در پیروزی انقلاب اسلامی است که نتیجه گره خوردن جریان عاشورا با موضوعات روز سبب پیروزی این انقلاب شد.

وی بابیان اینکه مداحان جوان به فکر تقلید کردن از سایر مداحان نباشند و باید به دنبال ایجاد سبک‌های نو باشند، تصریح کرد: مداحان باید بدانند که به فکر مسائل پیش‌پاافتاده نباشند و از فکر راه و رسم سیدالشهدا لحظه‌ای غافل نشوند چراکه اگر این موضوع پیگیری شود بسیار زیاد حرف برای گفتن وجود دارد.

انتهای پیام/