به گزارش خبرنگار صبح توس؛ مهری پالایی در جلسه شورای اداری کاشمر که ظهر امروز با حضور فرماندار، امام جمعه و سایر مسئولین شهرستان در سالن اجتماعات تالار فرهنگیان برگزار شد اظهار داشت: پارلمان مشورتی بانوان در سطح استان خراسان رضوی یک طرح بدیع و نو است.

 

مشاور فرماندار کاشمر گفت: طرح پارلمان مشورتی بانوان برای نخستین بار است که در سطح شهرستانهای خراسان رضوی برگزار می‌شود  و با توجه به جمعیت هر پارلمان شکل گرفته و در کاشمر 45 نفر عضو دارد.

 

وی استفاده از توان نیمی از جمعیت کشور را که بانوان تشکیل می‌دهند از اهداف تشکیل پارلمان عنوان کرد  و بیان داشت: ما تلاش داریم که پناسیل‌ها و استعدادهای بانوان را حول همین محور شناسایی کنیم و از مشارکت‌شان در تصمیم‌ گیری‌ها و بحث تحکیم بنیان خانواده بهره لازم را ببریم.

 

دبیر کمیته امور زنان و خانواده کاشمر افزود: 45 نفر از بانوان بر اساس شیوه‌ نامه از بین نمایندگان ادارت و نهادهای مختلف، مدیران دولتی و غیر دولتی، نخبگان علمی، ورزشکاران، بسیج و سایر مؤسسات به ما معرفی شدند که خوشبختانه از سطح تحصیلات بسیار خوبی برخوردار هستند.

 

وی تصریح کرد: هفت نفر به عنوان هیئت رئیسه انتخاب شدند و پنج کمیسیون اعم از کمیسیون آموزش و توانمندسازی، حقوقی، سلامت و جمعیت و اشتغال تشکیل شده است که طرحها و پیشنهادات بانوان ما در این حوزه بسیار تأثیرگزار خواهد بود.

 

پالایی با اشاره به ماه محرم و تقارن این ماه با آغاز هفته دفاع مقدس یادآور شد: عاشورا برای زنان این سرزمین درس ایستادگی و مقاومت است چرا که ثابت کردند در جهت حفظ ارزشهای انقلاب اسلامی تا پای جان در صحنه حضور دارند تا در آن جایگاه ارزشمندی که اسلام برای زنان تدوین کرده است نقش خودشان را ایفا کنند.

 

انتهای پیام/