به گزارش صبح توس؛ وحید احمدی ظهر امروز در نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان خلیل‌آباد اظهار داشت: کشتارهایی که همه‌ساله در ایام محرم برای تأمین گوشت مراسم انجام می‌شود می‌تواند خطر بالقوه‌ای را برای عزاداران داشته باشد.

وی بابیان اینکه کشتارهایی که در مسیر عزاداری و یا در کشتارگاه‌های هیئت‌ها صورت می‌گیرد موردتوجه است، خاطرنشان کرد: نظارت‌های بهداشتی مستمری در طول دهه به‌صورت مشترک با شبکه بهداشت و درمان بر کشتارها و طبخ غذاها انجام می‌شود.

مدیر شبکه دامپزشکی خلیل‌آباد هماهنگی بین هیئت‌ها و شبکه دامپزشکی را لازم و ضروری دانست و تصریح کرد: هیئت‌امنا تکایا باید یک نفر را به‌عنوان رابط با دامپزشکی معرفی کنند تا توصیه‌های لازم درباره رعایت مسائل بهداشتی کشتار منتقل شود.

 

کشتار دام در معابر عمومی باعث انتقال بیماری و آلودگی محیط زیست می‌شود

وی ضمن تأکید بر ممنوعیت کشتار دام در معابر عمومی، اذعان کرد: کشتار دام در معابر عمومی علاوه بر انتقال بیماری‌ها و آلودگی محیط زیست، باعث واردکردن بار روانی زیادی بر روی افراد رهگذر ازجمله کودکان می‌شود.

احمدی با اشاره به خطر ابتلا به بیماری تب کریمه کنگو، عنوان کرد: تب کنگو ازجمله بیماری‌های مشترک بین دام و انسان است که در کشور رواج پیداکرده است و باید به‌منظور جلوگیری از این بیماری در سطح شهرستان در ایام محرم از کشتار دام در معابر عمومی جلوگیری کرد و همچنین گوشت کشتاری را باید به مدت 24 ساعت در یخچال و دمای مناسب نگهداری شود.

وی در پایان بیان اینکه کشتارگاه شهرستان خلیل‌آباد آماده خدمت‌رسانی به هیئت‌های مذهبی در ایام محرم هست، خاطرنشان کرد: ناظر ذبح شرعی و بهداشتی در کشتارگاه‌ها در ایام محرم مستقر هستند و آماده همکاری با دسته‌های عزاداری هستند.

انتهای پیام/