به گزارش خبرنگار صبح توس؛ حجت‌الاسلام محمدحسین ایروانی امام‌جمعه شهرستان درگز در خطبه‌های این هفته نماز جمعه که در مصلا الغدیر برگزار شد؛ ضمن سفارش نمازگزاران به تقوا و عبادت الهی اظهار کرد: تقوا در دنیا و آخرت همیشه سبب خیروبرکت است.

خطیب جمعه درگز با اشاره به ماجرای مباهله اذعان داشت: یکی از بهترین فضایل امیرالمؤمنین علیه‌السلام، نازل شدن آیه مباهله است؛ چراکه در این آیه خداوند حضرت علی (ع) را به‌عنوان جان و نفس حضرت محمد (ص) عنوان کرده است.

وی افزود: امیرالمؤمنین جز رسالت در همه فضایل و خوبی‌ها با پیامبر شریک است.

وی ادامه داد: نزول آیه تطهیر از آیاتی است که در رابطه با عصمت اهل‌بیت علیه‌السلام نازل‌شده است.

امام‌جمعه درگز به ‌روز خانواده و تکریم بازنشستگان اشاره کرد و درباره اهمیت نقش خانواده گفت: خانواده حضرت علی علیه‌السلام و حضرت زهرا بهترین نوع خانواده است که در قرآن معرفی‌شده است.

وی بابیان اینکه در قرآن خانواده به چهار نوع تقسیم‌بندی شده است؛ ادامه داد: خانواده حضرت علی علیه‌السلام در همه ابعاد نظیر تربیت فرزندان، بندگی خدا، تقوا، عبادات فردی، انجام وظایف فردی و اجتماعی الگوست.

وی افزود: خانواده ابوجهل نیز بدترین نوع خانواده است که اعضای آن خانواده در جهت بندگی شیطان همراه یکدیگر بودند.

حجت‌الاسلام ایروانی درباره خاطرنشان کرد: ماه محرم بستری برای ترویج، احیا و تبلیغ دین اسلام است و نقش آن در جامعه بسیار تأثیرگذار است.

وی افزود: این ماه زمینه‌ساز بسیاری از اتفاقات بزرگ تاریخی نظیر پیروزی انقلاب اسلامی است؛ بنابراین از این فرصت باید به بهترین شکل استفاده کرد و لحظه‌های آن را غنیمت شمرد.

انتهای پیام/