به گزارش خبرنگار صبح توس؛ حجت الاسلام علی اکبر موحدی پور، امام جمعه جغتای ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه جغتای که در مسجد جامع این شهر برگزار شد، با اشاره به ادامه جنایات ضد بشری حکومت میانمار علیه مسلمانان روهینگیا، اظهار داشت: متاسفانه بعد از فشار های افکار عمومی مسلمانان، مجامع بین المللی به صدور بیانیه هایی خفیف در راستای محکومیت این نسل کشی بسنده کردند و اقدامی عملی در این راستا از آنها دیده نشد.

امام جمعه جغتای همچنین با یادآوری سخنان خانم آنگ سان سوچی در زمان دریافت جایزه صلح نوبل، افزود: این زن در زمان دریافت جایزه صلح نوبل حرفهایی درباره مباره با ظلم علیه انسان ها و تبعیض نژادی زده است که با عملکرد او بعد از نشستن بر مسند قدرت هیچ سنخیتی ندارد.

خطیب نماز جمعه جغتای گفت: سوگندهای دروغین خانم آنگ سان سوچی برای دفاع از حق ۴۰۰ هزار آواره و هزاران بی خانمان و کشته شدن مسلمان در میانمار تعهدی را ایجاد نکرده است از ای رو به نظر میرسد اهدای این جایزه به وی فقط و فقط برای نشاندن او بر صندلی قدرت مورد استفاده قرار گرفته است.

احتمال اجرای سناریوی آنگ سان سوچی برای حصرشدگان فتنه۸۸ وجود دارد

حجت الاسلام موحدی پور با اشاره به سوابق سیاسی رهبر میانمار، تشریح کرد: این زن پس از شکست در انتخابات میانمار، با حمایت غربی ها و پس از ۱۵ سال حصر و فعالیت سیاسی عوام فریبانه و البته مدیریت شده سیاستمداران غربی، به عنوان رهبر این کشور انتخاب شد و تمام حرفها و قول های رنگارنگ خود مبنی بر مبارزه با ظلم علیه انسان های بی پناه را از یاد برد.

وی گفت: چیدن سناریوی اهدای صلح نوبل به حصر شدگان فتنه۸۸ و استفاده ابزاری از آنها از طرف دولت آمریکا نیز به هیچ وجه از ذهن دور نیست، اما ورق زدن تاریخ و بررسی سوابق دریافت کنندگان صلح نوبل نشان می دهد که: نباید از برندگان این جایزه انتظار تلاشی به نفع انسانت و جلوگیری از ظلم داشت.

دولت به مشکلات بازنشسته ها توجه نماید

امام جمعه جغتای در بخش دیگری از خطبه های این هفته با اشاره به روز تکریم بازنشته ها اظهار داشت: وضع بد معیشتی بازنشستکان نهادهای دولتی به گونه ای شده است که، هر بازنشسته بعد از تسویه با نهاد محل خودمت، باید بدنبال شغلی برای تامین هزینه های زندگی خود باشد.

حجت الاسلام موحدی پور خاطرنشان کرد: فردی که پس از صرف عمر مفید خود در یک اداره بازنشسته می شود باید مورد حمایت دولت واقع بشود، نه اینکه بعد از تحمل انواع مریضی ناشی از کارهای سنگین، در دوران پیری و بازنشستگی به انواع بیماری های لاعلاج گرفتار شود.

دشمن بدنبال سست کردن بنیان خانوده های ایرانی است

خطیب نماز جمعه جغتای با یادآوری روز بزرگداشت خانواده گفت: دشمن با ابزار رسانه و فضای مجازی، تمام تلاش خود را برای ضربه به ارکان خانواده و از بین بردن کانون آن به کار بسته است.

وی یادآور شد: دشمن با درک درست از جایگاه ویژه مادر در میان خانواده های ایرانی و توجه خاص دین مبین اسلام به شخصیت مادر، برای ضربه به آن، از هیچ تلاشی فروگذار نیست، اتفاقی که تلاش مسولان فرهنگی کشور را برای حفظ شان ومنزلت مادران و زنان جامعه می طلبد.

انتهای پیام/