به گزارش صبح توس؛ حجت‌الاسلام علی ناهیدی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه شهرستان خلیل‌آباد با اشاره به سالروز وفات مرحوم آیت‌الله خزعلی، اظهار داشت: آیت‌الله خزعلی از بزرگان انقلاب شکوهمند اسلامی و همراه همیشگی امام و رهبری بود.

وی بابیان اینکه آیت‌الله خزعلی زحمات زیادی را برای نظام و انقلاب کشیده است، خاطرنشان کرد: این مجاهد خستگی‌ناپذیر از مبارزان و یادگاران صدیق نظام و یار صدیق رهبری بود.

خطیب جمعه خلیل‌آباد با اشاره به مواضع این مرحوم در فتنه 88، تصریح کرد: آیت‌الله خزعلی در فتنه 88 مواضع روشنی علیه فتنه گران داشت به‌طوری‌که حتی از پسر خود که درراه فتنه گران بود اعلام برائت کرد و این نشان‌دهنده اهمیت حفظ نظام و انقلاب، خون شهدا و رهبری برای آن مرحوم بود.

 

کرامت انسانی از ماندگارترین پیام‌های عاشورا است

وی در ادامه با اشاره به اینکه در آستانه فرارسیدن ماه محرم قرار داریم، اذعان کرد: محرم در فرهنگ اسلامی یک تاریخ زنده و انقلاب خونین و تاریخ‌ساز به شمار می‌رود و این تاریخ همچنان در حال تکرار است به شرطی که جامعه بشری بتواند از این تاریخ درس‌های موردنیاز را بگیرد.

ناهیدی بابیان اینکه محرم یک مظلومیت آشکار بود که در آن، خون خدا به دست بدترین بندگان بر زمین ریخته شد، عنوان کرد: در این ماه بود که مسلمانان، نهضت شکوهمند اسلامی را به اوج خود رساندند و به‌خصوص در تاسوعا و عاشورا لرزه بر اندام طاغوتیان انداختند.

وی با تأکید بر اینکه عاشورا درس‌های فراوانی دارد، بیان کرد: کرامت انسانی ازجمله ماندگارترین پیام‌های عاشوراست که برای تمام مسلمانان آموزنده است.

 

در مراسم عزاداری امام حسین (ع) باید به اصل پیام عاشورا پرداخته شود

امام‌جمعه خلیل‌آباد امید به آینده روشن، سازش‌ناپذیری و تسلیم بودن در برابر امر پروردگار متعال را از ویژگی‌های قیام امام حسین (ع) برشمرد و تأکید کرد: مراسم عزاداری امام حسین (ع) فرصت بسیار ارزشمندی برای بیان مسائل اعتقادی و ارزشی و آشنایی مردم با این ارزش‌ها توسط واعظان، خطیبان و عالمان است.

وی بابیان اینکه دست‌اندرکاران برگزاری مراسمات عزاداری باید توجه ویژه‌ای به اصل پیام عاشورا داشته باشند، ابراز کرد: به آن میزان که به ابزارهای مراسم عزاداری امام حسین (ع) توجه می‌شود به اصل پیام عاشورا توجه نمی‌شود.

ناهیدی با تأکید بر اینکه هیئت‌های مذهبی باید اصل پیام عاشورا را به‌طور سازمان‌دهی شده ارائه دهند، افزود: افزایش نوآوری، محتوا، بهداشت و مسائل ایمنی در برگزاری مراسمات عزاداری بسیار حائز اهمیت است تا این‌گونه مراسم‌ها برای مردم خسته‌کننده نباشد.

 

آیه تطهیر دلیل روشنی بر معصوم بودن پیامبر و امامان است

وی در ادامه با اشاره به سالروز نزول آیه تطهیر، اذعان کرد: مقام عصمت به معنای یک تقوای الهی است که در امامان معصوم ایجاد شد و نتیجه این عصمت متوجه عموم مردم می‌شود.

این مقام مسئول  خاطرنشان کرد: آیه شریفه تطهیر یک دلیل و برهان روشنی بر معصوم بودن پیامبر و امامان است که در زیارت جامعه کبیره نیز به آن اشاره‌شده است.

وی همچنین در پایان به برگزاری پنجمین دوره نشست تخصصی خبرنگاران آزاد صداوسیمای خراسان رضوی اشاره کرد و گفت: حضور این خبرنگاران در شهرستان می‌تواند فرصت خوبی برای انتقال ظرفیت‌ها و پتانسیل خلیل‌آباد باشد و باید از این فرصت به نحو احسن استفاده کرد.

انتهای پیام/